Články

Dvojsklo nebo trojsklo? Jaké jsou výhody a nevýhody II.

Izolační skla jsou skvělým řešením pro mnohé domácnosti. Nejrozšířenější jsou dvojskla či trojskla. Rozdíl v jedné vrstvě skla sebou přináší dost rozdílů. Minule jsme se blíže podívali na světelnou propustnost a dnes si rozebereme váhu a neprozvučnost.

celý článek

Proč dochází k rosení oken a jak proti němu bojovat 

Rosení oken patří k jednomu z nejčastějších problémů, se kterými se musí domácnosti potýkat. K tomuto jevu dochází především v chladnějších ročních obdobích. Venku je zima, v bytě naopak vytopeno a vlivem velkého teplotního rozdílu se okno zapaří zevnitř.

celý článek

Dvojsklo nebo trojsklo? Jaké jsou výhody a nevýhody I.

Izolační skla jsou v mnoha domácnostech vysněným řešením. Cíl je jasný – úspora. Izolační skla zabrání únikům tepla a my ušetříme na energiích. Zároveň je snadné podlehnout dojmu, že čím více vrstev, tím lépe. Jak asi tušíte, je to celé trochu složitější. Pojďme si dvojskla a trojskla porovnat trochu detailněji.

celý článek

Zvuková izolace dveří. Proč je důležitá?

Pokud si chceme doma v klidu vychutnávat nikým nerušené ticho, měli bychom věnovat pozornost i našim dveřím. Rušnou ulici či hádku u sousedů dokážou utlumit pouze kvalitní výrobky.

celý článek
1 2 3 4 5 ...