Články

O kolik umí plastová okna snížit hluk z ulice?

Po náročném dni v práci touží většina z nás po chvilcedomácího klidu. Proto je velmi důležité, abychom si zajistili co největší míru odhlučnění bytu. Nekonečný hluk aut, troubení, tramvaje nemají doma co dělat. S oázou klidu vám pomohou hlavně správná okna.

celý článek

Proč je před zasklením lodžie či balkónu důležité zkontrolovat jejich stav

Zasklená lodžie představuje spoustu výhod pro své uživatele. Nejen, že zvětší obytnou plochu bytu, ale chrání jej před větrem, deštěm, prachem a hlukem. V neposlední řadě je ochranou před zloději a v zimě funguje jako tepelná izolace, takže šetří finanční prostředky.

celý článek

Jak zastínit lodžii a velká okna, aby se interiér nepřehříval

Obzvláště v letních horkých měsících oceníme kvalitní zastínění zasklené lodžie nebo velkých oken. Právě při tropických dnech jimi vniká do bytu sluneční svit, a ten teplotu uvnitř zvedá hned o několik stupňů. Soustředit bychom se v horkém počasí měli na účinné větrání a dostatečné zastínění.

celý článek

Jak v létě správně větrat

Většina z nás se na léto těší, na hezké a teplé počasí, na čas strávený u vody, na dovolené, prostě venku. Když se ale z výletu či procházky vrátíme domů, chceme zde mít příjemný chládek a ne teplo jako ve skleníku. Také bychom neměli zapomínat na to, že suchý a přehřátý vzduch může mít za následek to, že se cítíme unavení a jsme malátní. I z tohoto důvodu je tedy třeba umět efektivně větrat.

celý článek
1 2 3 4 5 ...