Články

Historie skleněných okenních tabulí II.

Skleněná okna nebyla vždy tak automatickou součástí našich životů, jakou jsou dnes. V minulosti se lidstvo muselo obejít zcela bez nich, nebo se spokojit s jejich náhražkami. 

celý článek

Rolety a žaluzie pro lepší stínění a ochlazení interiéru

Další horké a slunečné léto máme skoro za sebou a spousta domácností řeší, jak do budoucna zařídit, aby v horkém letním dnu nebyla z jejich domu či bytu sauna. Pokud jste se doma také pekli a chcete změnu, je řešením využití rolet či žaluzií. Ty nejen zastíní ostré slunce, ale vedlejším efektem je i snížení teploty v místnosti.

celý článek

Jak správně větrat s plastovými okny? 

Plastová okna jistě skýtají velké množství výhod, je ale třeba počítat i s úskalími jejich instalace. Plastová okna jsou tak populární ze dvou důvodů. Mají zpravidla delší životnost a plní to co slibují – perfektní těsnění - na sto procent.

celý článek

Kování oken a dveří

Dveřní a okenní kování je složitější mechanismus než se vám může zdát. Pokud jste se někdy na konstrukci podívali důkladněji, asi jste si všimli, že je to celkem složitá změť pantů, posuvných ploch a zarážek. Až jste si možná říkali, k čemu všechny ty součástky jsou.

celý článek
1 2 3 4 5 ...