Kalkulace on-line Eshop oken

5 typů bezrámového zasklení lodžií

Bezrámové zasklívací systémy patří k elegantním způsobům řešení novostaveb, ale mohou otevřít a prosvětlit i prostory starší. Ničím nerušený výhled, velká prosklená plocha, to vše nám umožní mít přírodu téměř na dosah. V létě máme možnost prosklené prostory otevřít na maximum a propojit tak balkón s exteriérem.

Nejčastěji se tento systém zasklívání používá u lodžií a díky své kompatibilitě a svěžímu vzhledu je stále oblíbenější. Montáž těchto skel do lodžií není nijak složitá a následná údržba je jednoduchá a nenáročná. Ke všemu bývá použito nejčastěji bezpečnostní sklo, takže nás i pomůže ochránit před nechtěnými návštěvníky našeho domu.

Vybírat můžete z 5 základních typů bezrámového zasklení.

brn283nsk7_aluvista_400Systém Stavo-Lodem jsme vyvinuli sami, když jsme chtěli zákazníkům nabídnout systém s maximální flexibilitou. Tvoří ho dva až dvanáct posuvných a otevíravých křídel, takže jej lze namontovat snad na každý balkón a nabízí velmi flexibilní zasklení rovných i zalomených ploch. Navíc s ním lze zasklívat až do výšky 3 metrů.

Pro lodžie se zkosenou boční stranou je vhodný systém AluVerso. Díky chybějícímu svislému rámu se křídla mohou hýbat přes roh kolejnice a tak jim atypický tvar nevadí.

Finský systém Optimi Kvadro nabízí nadstandardní vlastnosti co do tepelných ztrát a nepropustnosti hluku. Další výhodou je i snadná údržba a montáž. Na tu nepotřebujete žádné lešení, vše se instaluje přímo z prostoru lodžie. Stejné termoizolační i zvukově-izolační vlastnosti má i systém AluVista, který se od Optimi Kvadro liší otevíráním křídel a ukotvením konstrukce.

Švédský systém AluPlus využívá posuvných rámů s kolejničkami. Jednotlivé výplně v něm jsou zasilikonovány do profilů s kartáčkovým těsněním. To zaručuje téměř dokonalou těsnost a tím pádem dobré izolační vlastnosti jak vůči teplotě, tak hluku. Posun křídel je umožněn od středu ke stranám lodžie. Montáž probíhá z vnitřní strany lodžie.

Instalace u rovného, ale i zalomeného zasklení není problém. Díky vysoké flexibilitě se tyto tabule dají využít takřka u každého typu stavby. Pokud se jedná o rekonstrukci, vždy byste se měli poradit s odborníky, zda je v daném případě bezrámové zasklení vhodné a proveditelné.