Kalkulace on-line Eshop oken

Chraňte se proti dotěrnému hmyzu

S krásným jarním a letním obdobím přichází také problém s dotěrným hmyzem. Chraňte se před ním, řešení je jednoduché - sítě proti hmyzu.

S krásným jarním a letním obdobím přichází také problém s dotěrným hmyzem. Ráno se probudíte a zjistíte, že jste pokousaní od komárů, kolem stropních světel se honí mouchy, v kuchyni najednou máte vosu nebo včelu na Vaší buchtě k snídani. Jakmile začne být tepleji, všichni automaticky začneme více větrat a nezvaní hosté toho hned využijí. Přitom zabránit jim vniknout do Vašeho domu nebo bytu je přitom tak jednoduché! Stačí si do oken, kterými větráme, a do balkonových dveří pořídit síťku proti hmyzu. Vybrat si můžete mezi rolovacími nebo připevňovacími.


st283.3_400_02   venk.st283.1_400_02
okenní připevňovací síť proti hmyzu   okenní rolovací síť proti hmyzu

 

Nejčastěji používané jsou připevňovací sítě proti hmyzu. Do oken se snadno připevní. Stačí otevřít okno, síťku protáhout oknem ven a z venkovní stany ji přiložit k rámu okna. Ke snadnější manipulaci slouží plastové úchytky na síťce. Pak už jen po obvodu síťky stačí otočit háčky, které se přichytí na těsnění okna, a vše je hotovo, jste při větrání chráněni proti hmyzu. Nemusíte se ani obávat, že by vám po připevnění síťky nešlo zavřít okno. Pokud je síťka kvalitně vyrobena, při otevírání a zavírání okna nepoznáte, že ji tam máte připevněnou.

 

okenn_p345ipev328ovac_s357_-_p345ipev328oac_h269ek_400
 okenní připevňovací síť proti hmyzu - připevňovací háček

 

U dveřní sítě se pro snadnější obsluhu současně dodávají samozavíratelné panty, takže pak máte jakoby „druhé dveře se síťovinou“, samozřejmě s madlem pro pohodlnější otevírání. Rám sítí je vyroben z hliníkových profilů opatřených komaxitovou povrchovou úpravou v bílé a hnědé barvě. Pokud byste chtěli barevně sladit síť s barvou profilu okna, můžeme rám sítě nechat narenolitovat ve stejném barevném odstínu (sítě proti hmyzu s polepem). Vlastní síť je zhotovena ze skelných vláken, která jsou potažena plastem. Síťovina se standardně dodává v šedé barvě. Udržba je velmi snadná. U okeních sítí můžete ve vaně síťku opláchnout nebo jako u dveřních sítí otřít vhlkým hadříkem. Pro zimní období sítě lehce odstraníte a schováte na další sezónu.

 

Druhou variantou jsou rolovací sítě proti hmyzu. U okenní rolovací sítě se síťovina navíjí na hliníkovou hřídel, která je uložena v hliníkovém boxu, který si můžete zvolit v bílé či tmavě hnědé barvě. Navíjení sítě zajištuje pružina, která je uložena v hřídeli. Síťovina na krajích prochází vodícími lištami opatřenými těsnícími kartáči. Stažená síťovina je aretována stavitelnými dorazy na koncích vodících lišt za koncovou lištu, která je rovněž opatřena těsnícím kartáčem doléhajícím až k parapetu.

 

dve345n_rolovac_st283_-_horn_269st_400
dveřní rolovací síť - horní část
 
dve345n_rolovac_st283_400
dveřní rolovací síť
 
dve345n_rolovac_st283_-_spodn_269st_400
dveřní rolovací síť - spodní část

 

Síťovina dveřní rolovací sítě se stejně jako u okenní navíjí na hliníkovou hřídel. Síťovina na krajích taktéž prochází vodícími lištami opatřenými těsnícími kartáči. Vytažená síťovina je aretována magnetickou gumou, která je umístěna na koncové liště a dorazové liště, která tvoří spolu s vodícími lištami a boxem utěsněný obvod celé sítě. Aby Vám barva jak u okenních tak u dveřních sítí nepokazila vzhled celého okna box, koncové lišty a vodící lišty je možné nechat nalakovat dle vzorníku RAL nebo potáhnout renolitovou fólií v barvě dle Vašeho požadavku.

 

Díky variabilitě systému je montáž možná na všechny typy oken. Box se uchycuje montážními klipsy nebo plastovými montážními úchyty. Vodící a dorazové lišty všech provedení je možné uchytit šrouby přes provrtané profily nebo pomocí plastových montážních úchytů. Jednotlivé způsoby je možné mezi sebou navzájem kombinovat. Vodící lišty je možné uchytit šrouby do ostění nebo do rámu okna. Síť je vyrobena ze skelného vlákna potaženého plastem, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Rolovací sítě jsou upevněny v decentním rámu v barvě dle Vašeho přání a vůbec nenarušují celkový vzhled okna.

 

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním designem se stávají elegantním doplňkem oken a dveří. Přijďte si vybrat, který typ a v jakém barevném provedení bude nejvíce vyhovovat Vám. Rádi Vám obě varianty předvedeme v našich firemních vzorkovnáchBrně, Hodoníně, Tišnově nebo Břeclavi.