Kalkulace on-line Eshop oken

Čím vkusně a elegantně zastínit Vaše okna?

Není to tak dávno, kdy jsme mohli zamezit prostupu světla a tepla do našich pokojů pouze klasickými ne přiliš estetickými žaluziemi v jediné barvě nebo závěsem. Během posledních let však došlo k markantnímu rozšíření nabídky.

Není to tak dávno, kdy jsme mohli zamezit prostupu světla a tepla do našich pokojů pouze klasickými ne přiliš estetickými žaluziemi v jediné barvě nebo závěsem. Během posledních let však došlo k markantnímu rozšíření nabídky. Současný široký výběr typů zastiňovací techniky, materiálů a barev provedení jistě dokáže uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky nebo přesvědčit zastánce „holých“ oken, aby si je také pořídili.


 puzzle_400_01

 

Dnešní žaluzie jsou naprosto nesrovnatelné s těmi dřívějšími. Žaluzie můžeme rozdělit na horizontální a vertikální, podle typu umístění na venkovní a vnitřní, podle typu materiálu na klasické hliníkové, nadčasové dřevěné nebo moderní žaluzie plissé (látkové). Každé mají své výhody a vždy záleží na zákazníkovi, jaké má na ně požadavky.

 

Nejrozšířenější jsou bezesporu vnitřní hliníkové horizontální žaluzie ovládané řetízkem. Jsou dodávány v široké škále barev a s různými šířkami sklopných lamel. Nadstandardní požadavky jiště uspokojí vnitřní dřevěné žaluzie, které jsou stylovým, estetickým a luxusním doplňkem interiéru.

loco_1_400 d345ev283n_aluzie_klasik_50mm_400_01
vnitřní hliníkové žaluzie  vnitřní dřevěné žaluzie

 

V poslední době velmi oblíbené vnitřní žaluzie plissé jsou vhodné nejenom pro běžná obdelníková či čtvercová okna, skvěle se hodí i pro atypická okna, zimní zahrady či střešní okna. Vybrat si můžete ze široké škály látek přírodních barev či zářivých odstínů, možná je i kombinace dvou látek. Plissované látky různých druhů a struktur materiálů se liší hodnotami RAT (reflexe, absorpce a transmise). Látky tak mohou být zatemňující, s napařovanou hliníkovou vrstvou, která eliminuje sílu tepelného záření, s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla, které jsou odolné vůči vodním kondenzátům.

 16_400_01

žaluzie plissé


Vnitřní vertikální žaluzie jsou často spojovány s umístěním v kancelářích,  školách a veřejných budovách. Při vhodně zvoleném materiálu a barvě však dokáží být velmi dekorativním prvkem i ve Vašem domě či bytu.

 

Pro komerční  a administrativní budovy, ale i rodinné domy jsou velmi vhodné horizontální venkovní žaluzie, které kromě možnosti regulace přirozeného osvětlení a zachycení přímého slunečního záření také zachycují poryvy nárazového větru a omezují hluk z exteriéru.

 

vertikl.al.3_400 venk.aluzie.2_400
vnitřní vertikální žaluzie venkovní horizontální žaluzie

 

Dalším typem zastiňovací techniky jsou rolety. Rozdělujeme je opět na venkovní a vnitřní rolety a specifickým typem vnitřních rolet jsou japonské rolety. Venkovní rolety jsou exteriérový stínící, protihlukový, izolační a bezpečnostní prvek. Tepelná izolace je zaručena použitím kvalitního a velmi odolného hliníku plněného polyuretanovou pěnou. Jejich ovládání je velmi jednoduché, a to buď manuální ovládání nebo s elektrickým pohonem na dálkové ovládání. Lamely jsou dodávány v několika barevných odstínech a vzorech imitace dřeva.

 

Vnitřní textilní roletky dávají možnost dokonalého celkového stínícího efektu v návaznosti na architektonické řešení interiérů a jsou ideálním dekoračním i praktickým doplňkem. Široká nabídka látek a typů textilních roletek umožňuje sladit volbu intenzity zastínění a komplexního barevného sladění. Jsou vyráběný jako volně visící nebo pevné.

 

venkovni_roleta tex.rol.c_400
venkovní roleta vnitřní textilní roletky


Japonské rolety jsou vysoce esteticky dekorativním prvkem a tvoří tak originální alternativu klasickým roletám a žaluziím. Při použití moderní látky se stávají vhodným doplňkem, který se začlení do jakéhokoli interiéru a dotváří tak jeho celkový design. Jsou určeny zejména pro komplexní zastínění celého proskleného otvoru bez ohledu na počet oken nebo křídel. Potřebujete-li například místnost zatemňovat, skvěle poslouží látky s plně zatemňujícím účinkem. Nehořlavé látky jsou populární v kancelářích a materiály s obsahem skelného vlákna jistě uvítají alergici.

 

2_400_01

japonské rolety

 

Nabídka zastiňující techniky je opravdu pestrá. Určitě jste si již vybrali tu, která Vás nejvíce oslovila a splní přesně Vaše požadavky. Pokud však ještě váháte, rádi Vám poradí naši odborní pracovníci v některé z našich poboček Brně, Tišnově, Hodoníně nebo Břeclavi, kde si také můžete prohlédnout jednotlivé typy a jejich vzorníky.