Kalkulace on-line Eshop oken

Dvojsklo nebo trojsklo? Jaké jsou výhody a nevýhody II.

Izolační skla jsou skvělým řešením pro mnohé domácnosti. Nejrozšířenější jsou dvojskla či trojskla. Rozdíl v jedné vrstvě skla sebou přináší dost rozdílů. Minule jsme se blíže podívali na světelnou propustnost a dnes si rozebereme váhu a neprozvučnost.

Důležitým faktorem je míra hluku v okolí domu. Trojskla jsou robustnější a jejich neprůzvučnost je vyšší než u dvojskel. Dvojskla tedy méně tlumí hluk. Pokud se váš byt nachází v centru města či u hlučné silnice nebo trati a potrpíte si na spánek v tichu, měli byste zvážit investici do trojskel.

bedroom-clouds-curtain-1047328_1_1056Dalším velkým rozdílem mezi těmito typy oken je i jejich hmotnost. Trojskla jsou značně těžší. Vyžadují tedy pevnější okenní rámy a kování, které se postará o to, aby se okna neprověšovala. Máte-li doma velká okenní křídla a větráte každý den s okny dokořán, měli byste počítat s prověšením a tím pádem i častějším seřizováním. Kování je v tomto případě také více namáháno a bude mít kratší životnost než kování u dvojskel. Pokud však máte menší křídla a větráte otevřením ventilačky, neměly trojskla být pro rámy a kování problémem.

Nakonec jsme si nechali parametr, který neovlivní teplotu či světlo u vás doma, ale zajímá vás všechny možná nejvíce – cenu. Snad u každého hraje při výběru vhodných oken a skel roli finanční stránka. Vyšší investici představují trojskla. Nejen kvůli většímu množství použitého skla, ale i hloubce rámu okna a robustnějšímu a odolnějšímu kování. Na druhou stranu v některých domácnostech se vyšší cena vrátí díky úsporám energií. To už je ale pro každou domácnost individuální.

Pokud si nejste jistí s výběrem, je vhodné si poradit s odborníky, kteří vám vždy poradí vhodné zasklení individuálně podle vašich potřeb.