Kalkulace on-line Eshop oken

I okna na historických stavbách si mohou žádat výměnu se vší parádou

Evropská města jsou pověstná svou starou městskou zástavbou, díky níž je charakter města nezaměnitelný a originální. Úplně jiný, než všude jinde ve světě, a proto jsou evropská města vyhledávanou turistickou destinací.

Historická plastová oknaBylo by ale omylem se domnívat, že domy, tak, jak je známe dnes, neprošly žádnou rekonstrukcí a jejich krása je dána trvalou hodnotou dávné architektury. Právě naopak, staré domy musí být upravovány s obrovskou trpělivostí a snahou o co největší přiblížení se původní podobě. A protože jsou okna nedílnou, ba přímo dominantní částí domu. Průhledem do zdobného interiéru, estetickým i vysoce funkčním prvkem, neměla by se jejich rekonstrukce nebo výměna v případě historických staveb podceňovat. I historické budovy si totiž zaslouží kvalitní okna vyrobená z moderních materiálů, která zároveň zachovají ráz domu.

Stará dřevěná okna, která se pod tíhou času a neúprosných povětrnostních podmínek kroutí a jejich nátěr praská, dům příliš nezdobí. Broušení dřevěných rámů, jejich opětovné natírání a neustálé doufání, že tentokrát barva vydrží o něco déle, je úmorný proces, kterým prochází snad každý majitel historické nemovitosti. Už ale nemusí. Okna, kterými netáhne do interiéru, jsou odolná, stálá, jednoduchá, elegantní a snadno udržovatelná jsou na dosah ruky.

Pokud stavební úřad ve vašem městě nepovoluje instalaci plastových oken a vy si lámete hlavu s tím, jak skloubit estetickou funkci s tou ekonomickou a funkční, je právě pro vás novinka v oblasti oken šitá na míru všem těm, kdo chtějí udržovat kulturní evropské dědictví a zároveň obyvatelům domu dopřát pohodlí, které si v jednadvacátém století jistě zaslouží.

Tak tady jsou – exkluzivní profily Autentica, které, jak už sám název napovídá, zachovají historický vzhled okna jak z venkovní, tak vnitřní strany, bude-li to přání zákazníka. Současně Autentica poskytuje vynikající tepelné technické vlastnosti okenních a dveřních plastových profilů. Městské domy v centru města, řadové a panské domy, ale i novostavby v presbyteriánském stylu si konečně přijdou na své. S Autenticou můžete skloubit to nejlepší ze starého a nového v jednom. Ze tří základních variant – baroko, renesance a romantismus si vybere každý podle svých vlastních přání i podle vzhledu budovy.