Kalkulace on-line Eshop oken

Jak a kde nejlépe využít ornamentální sklo?

Ornamentální sklo je jednostranně nebo oboustranně vzorované ploché sklo, jehož vzor vzniká válcováním. Kromě dekorativního vzhledu nabízí vzory tohoto typu skla více či méně ochranu před nevyžádanou průhledností. K tomu vyniká výbornou propustností světla.  

shutterstock_448448551_552Nejčastěji ho využijete v místech, kde chcete zachovat soukromí, například jako výplň oken v koupelnách či na toaletách. Ornamentální sklo se dále výborně hodí jako výplň dveří. I u dveří většinou chceme, aby při pohledu neukazovaly více než rozmazanou siluetu. Kdo se bojí, že se bude na ornamentální sklo usazovat rychleji prach, může být klidný. Vzorkovaná strana skla se umisťuje dovnitř, otočená do meziprostoru mezi skly, takže jsou dveře dobře omyvatelné.  Toto platí pro všechna ornamentální skla, čímž je zajištěná praktičnost užívání a údržby.

 

Sklo nabízí i zajímavé estetické možnosti. Díky výborné propustnosti světla se dá využít v kuchyních, v koupelnách, ale například i v kancelářích. Kdo má zálibu v různorodých hrách světla a mírou jeho propustnosti v interiéru, ten si s tímto druhem skla jistě přijde na své. Představivosti se meze nekladou.

 

Při výběru ornamentálního skla je vždy důležité si uvědomit, k jakému účelu má sloužit. Jestli má jen zajistit soukromí, nebo má prostor i nějakým způsobem ozvláštnit. Jestli je jeho primární funkcí vytvoření většího soukromí, můžeme spíše volit čirou a jednoduchou variantu vzorů. Pokud však chceme interiér ozvláštnit, nemusíme se bát odvážnějších vzorů a odstínů, například bronzového. Krásně oživí design například loftových bytů, kde určitě vynikne ranní nebo večerní slunce. Různorodé vzory ale pro svou ojedinělost a neotřelý design vyniknou u všech typů staveb.

 

Při výběru vzoru je dobré vzít v potaz, jak bude design, barva a světlo vypadat v kontextu interiéru - tedy v kombinaci s nábytkem, tapetami, okny, koberci a výzdobou bytu. Velmi oblíbené jsou vzory kůry, proužků, nebo i čtverečků. Na trhu jsou nejrozmanitější geometrické, figurativní, stylizované druhy vzorů. Rozmanitost nabízených vzorů umožňuje každému zařídit si osobitý a příjemný interiér podle svých představ.