Kalkulace on-line Eshop oken

Jak nenaletět při výměně starých dřevěných oken za nová plastová

Sedm nejdůležitějších věcí, na které si dát pozor!

Sedm nejdůležitějších věcí, na které si dát pozor!

Plánujete výměnu starých oken za nová plastová? Nevíte, u které firmy si je máte objednat? Obáváte se, aby Vámi vybraná firma nezkrachovala? Máte strach, abyste nenaletěli podvodníkům anebo že za Vaše peníze dostanete nekvalitní plastová okna? Stačí dodržet pár zásad, danou firmu si prověřit, nevybírat pouze podle nejnižší nabízené ceny a tyto obavy můžete pustit z hlavy.

img_7536_768px_400


V dnešní moderní době není problém emailem oslovit řadu firem a nechat si zdarma vyhotovit nabídku dle Vašich požadavků na výměnu starých oken za nová plastová. Problém je ale v tom, že při tomto neosobním stylu jednání toho příliš nezjistíte o dané firmě, o její solventnosti, zázemí, profesionalitě jejich zaměstnanců, ... Všem proto vřele doporučujeme, aby kromě komunikace přes email a vyhledávání informací na internetu i osobně navštívili obchodní oddělení firmy. Zde jsme pro Vás připravili krátký přehled sedmi bodů, které je vhodné si před výběrem realizátorské firmy ověřit.

  ● Všeobecně je doporučováno vybírat si firmu, která může doložit, že jejich plastová okna jsou český výrobek.

  ● V souvislosti s předcházejícím bodem je dnes již běžným standardem, aby daná firma měla certifikáty kvality a jakosti výroby (např. Certifikát zavedení systému managementu jakosti ČSN EN ISO 9001:2001, Certifikát zavedení systému environmentálního managementu ČSN EN ISO 14001, Certifikát zavedení systému managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ČSN OHSAS 18001:2008).

  ● Velmi důležité je zjistit si, zda firma plastová okna pouze vyměňuje nebo je i vyrábí. V praxi se osvědčilo, že je lepší, pokud je daná firma i výrobcem. Většinou se stačí podívat do kontaktů na jejich propagačních materiálech či webových stránkách, zda je tam uvedena i adresa jejich výrobny, případně fotky z ní. U kvalitních firem, je možné si domluvit prohlídku výrobních prostor, kde se sami na vlastní oči můžete přesvědčit v jakém prostředí, na jakých strojích a na jaké úrovni se plastová okna vyrábí.

  ● O kvalitě firmy nám hodně vypovídá i její tradice. Pokud firma na trhu působí minimálně 15 let, můžeme předpokládat, že u této firmy se nám nestane, že by zkrachovala. Kromě kvalitní montáže oken tak budete mít zajištěný záruční i pozáruční servis.

  ● Dávejte si pozor na firmy, které požadují 100% zálohy!

  ● Pokud Vaši známí či někdo z rodiny v nedávné době měnil okna, určitě neváhejte a optejte se na jejich zkušenosti s danou firmou a domluvte se na návštěvě, kde si reálně můžete prohlédnout, jak daná firma odvedla svou práci.

  ● Při osobní návštěvě obchodního oddělení si všímejte, zda se Vám dostatečně věnují a zda se Vám snaží poradit a ne jenom něco prodat. Každá zavedená firma musí disponovat kvalifikovanými zaměstnanci, kteří své práci rozumí a umí Vám odborně odpovědět na Vaše dotazy. Všímejte si také, jak je firma vybavena, zda Vám u nabízených typů profilů může ukázat vzorky jejich řezů, vzorníky barev a ostatních doplňků.

Pokud se budete řídit těmito doporučeními, zaručeně snížíte riziko špatného výběru firmy na minimum. Jako dobrý příklad kvalitní firmy můžeme uvést firmu STAVOPROJEKTA stavební firma, a.s., která je nejen spolehlivým výrobcem a dodavatelem plastových a hliníkových otvorových výplní, ale také komplexním specialistou pro regenerace bytových domů již s 22 letou tradicí. Svým klientům poskytuje nejen služby v podobě dodávky otvorových výplní a stavebních prací, ale také projekční činnost a v neposlední řadě i poradenství s financováním stavebních úprav a zajištěním různých státních podpor.

Navštivte co nejdříve některou z poboček firmy STAVOPROJEKTA stavební firma, a.s. v Brně, Břeclavi, Hodoníně nebo Tišnově a nechte si zdarma vyhotovit nezávaznou cenovou nabídku na nová plastová okna či dveře a sami se přesvědčíte o kvalitě a profesionalitě této firmy. Určitě mezi Vašimi známými najdete někoho, kdo již využil služeb této firmy a velmi rád Vám ji doporučí.