Kalkulace on-line Eshop oken

Jak propojit interiér se zahradou

Každý, kdo má byt nebo dům se zahradou dozajista přemýšlí, jak co nejpřirozeněji a nejpraktičtěji propojit zahradu se samotným interiérem. Roli zde hraje spousta faktorů, například velikost zahrady nebo jak vysoko se nachází byt, ze kterého chceme mít na zahradu přístup.

Máte-li málo prostoru a chcete se dostat do zeleně co nejrychleji, určitě oceníte jednoduché řešení v podobě zdvižných posuvných dveří. Lehce se otevírají a můžete si sami určit, kolik křídel budou mít a tím ovlivnit, kolik světla si do bytu pustíte. Tento systém dveří totiž skvěle prosvětlí vaši domácnost. Zahradu hned můžete vnímat i z gauče v obýváku nebo z postele v ložnici. I snídani si můžete vychutnat s pocitem, že jste přírodě na dosah, a přitom v tepla domova. Je-li váš byt či dům vyvýšen, můžete si k těmto posuvným dveřím přistavět terasu nebo schody.

shutterstock_290499833_1124Další variantou je zimní zahrada. Ideální možnost jak si užít přírodu i v zimě. Zvětšíte prostory vašeho bytu či domu a zároveň docílíte plynulého přechodu z domácnosti do zahrady. Výhody zimních zahrad využijete v zimních měsících a za deštivého počasí, kdy si rozkvetlé a voňavé rostliny můžete vychutnat v teple a suchu.

Nemusíte se ani bát, že zde v létě bude nesnesitelně teplo, dnes již existuje spousta možností, jak zimní zahradu v teplých měsících otevřít. Můžete využít velkého množství otevíracích a větracích prvků jako jsou okna, dveře a ventilační mřížky, které vám i při vysokých venkovních teplotách umožní příjemné posezení. Použitím posuvných dveří v zimní zahradě docílíte elegantního propojení se zahradou, kdy se rozdíl mezi interiérem a exteriérem vyrovná.

Nemáte-li dost prostoru ani pro jednu z těchto variant, skvělé výhledy do přírody vám umožní i velká plastová okna, která vaši domácnost prosvětlí a dají vám pocit větší volnosti. Využít můžete jak široká okna, tak i francouzská, která jsou vhodná i jako přístup na balkón.

Balkóny nejsou pouze ideálním řešením pro byty, které nemají přístup k zahradě, ale i pro domy, které disponují zahradou. Záleží pouze na vás, na jakou světovou stranu bude váš balkón situován a jakých výhod díky tomu budete využívat, zda si chcete vychutnat snídani na ranním slunci nebo spíše relaxovat večer v posledních paprscích před západem slunce u sklenice dobrého vína.