Kalkulace on-line Eshop oken

Jak protipožární dveře chrání proti ohni?

Účinná ochrana před požárem je důležitá nejen v administrativních a komerčních budovách, ale i v bytových a panelových domech, ač si to majitelé mnohdy neuvědomují. Právě protipožární dveře mohou spolu s dalšími opatřeními pomoci ochránit váš majetek, ale především zdraví a životy.

fire-2777580_1280_1280Spoustu rizik ve vlastním domě můžete eliminovat, pokud však bydlíte v bytovém domě, nezbývá než doufat, že vaši sousedé jsou stejně zodpovědní jako vy. Proto doporučujeme odbornou instalaci protipožárních dveří alespoň do vchodu bytu. Můžete je použít i v ostatních místnostech. Tyto dveře se totiž vyrábějí i pro použití v interiérech a na první pohled je od klasických dveří nepoznáte. Na výběr je mnoho vzorů, sehnat se dají také prosklené dveře, u těch je ale důležité dbát i na kvalitní materiál prosklení.


Protipožární dveře se vyrábějí v klasickém jednokřídlém provedení, ale k dostání jsou i dvoukřídlé. Ke všemu si lze vybrat z nepřeberného množství designových variant, dveře tak budou plnit nejen bezpečnostní funkci, ale i tu estetickou.


Nejdůležitější funkcí protipožárních dveří je požární uzávěr. Díky tomu se plameny nerozšíří do dalších místností. Dalším důležitým kritériem při výběru vhodných dveřích je minimální doba odolnosti. Tato hodnota se uvádí v minutách. Existují varianty od 15 do 90 minut. Nejprodávanější jsou dveře, které jsou schopné bezpečně odolávat požáru 30 minut. Důležité je přihlédnout také k tomu, zda dveře zabrání průniku kouře a zplodin. Jde o další z velmi důležitých funkcí, na kterou je třeba myslet, protože v případě požáru to nejsou jen plameny, co je životu nebezpečné.


Tyto technologie požárního uzávěru jsou velmi důležité, proto je třeba nepodceňovat kvalitu. Už jen z toho důvodu, že protipožární dveře jsou větší investicí oproti klasickým dveřím, nechejte si je raději odborně nainstalovat. Neostýchejte se vybírat z dodavatelů s platnou certifikací, peníze vložené do bezpečí se vždycky vyplatí.