Kalkulace on-line Eshop oken

Jaká okna si vybrat?

Zima už snad naplno udeřila a nemusíme se tedy bát, že letošek bude bez pořádných mrazů, sněžení a zimních radovánek, které k zimě neodmyslitelně patří. Je jistě příjemné pozorovat nejchladnější období roku zpoza okenních tabulek, užívat si praštění mrazu a padání sněhových vloček v teple domova.

heroal_oknaZima už snad naplno udeřila a nemusíme se tedy bát, že letošek bude bez pořádných mrazů, sněžení a zimních radovánek, které k zimě neodmyslitelně patří. Je jistě příjemné pozorovat nejchladnější období roku zpoza okenních tabulek, užívat si praštění mrazu a padání sněhových vloček v teple domova.

Ale jak to zařídit, aby uvnitř bylo teplo, když je venku zima? Investicí do úspory za vytápění je jednoznačně zasklení. Standardně se zasklení provádí izolačními dvojskly, kde tloušťka skla činí čtyři milimetry a mezera mezi dvěma skly pak šestnáct milimetrů. Tato mezera bývá vyplněna argonem.

Tak jako trendy hýbou světem módy, nevyhýbají se ani oblasti stavebnictví. Tradiční dvojskla bývají čím dál častěji nahrazována zasklením trojskly. V případě trojskel s argonovou výplní není cenový rozdíl mezi dvojskelnou a trojskelnou variantou tak výrazný. Výrazná je ale úspora za energie plynoucí z vytápění domu či bytu. A to už by rozhodně mělo být bráno v úvahu.

protihlukove

Na své si u nás přijde i náročný zákazník, kterému je dvojsklo i trojsklo zkrátka málo a touží po něčem víc. Pro ty z vás, kteří se s požadavky náročného zákazníka ztotožňujete, tu máme možnost tepelně izolačního zasklení vícevrstvými zasklívacími systémemy kombinovanými s nízkoemisivních skel s pokovením, nízkoemisivních pokovených folií a výplní plynů s nízkou tepelnou vodivostí. Koeficient prostupu tepla tak lze tímto způsobem snížit až na neuvěřitelných 0,5 W.m-2.K-1.

Ať už si vyberete jakoukoliv kombinaci tepelně izolačních skel, budete mít záruku, že jsou protisluneční (tím pádem zamezují přehřevu skel v letních měsících), protihlukové a jejich protikondenzační účinky jsou zkrátka výborné.

Proč se tedy snažit zimu přežít, když si ji díky tepelně i zvukově izolačnímu zasklení můžete naplno vychutnat z bezpečného a příjemného tepla schování za dvojsklo či trojsklo svých oken?