Kalkulace on-line Eshop oken

Jaké jsou výhody bezpečnostního skla?

Bezpečnostní skla, jak už z názvu vyplývá,  jsou bezpečnější variantou výplní. Mají chránit jak před zraněním osob, tak před neoprávněným vniknutím do budovy. Jaká bezpečnostní skla jsou na trhu?

Bezpečnostní skla, jak už z názvu vyplývá,  jsou bezpečnější variantou výplní. Mají chránit jak před zraněním osob, tak před neoprávněným vniknutím do budovy. Jaká bezpečnostní skla jsou na trhu?

Jednovrstvá bezpečnostní skla se skládají z jedné vrstvy speciálně tepelně zpracovaného skla. Jsou odolnější proti úderu, zkroucení a změnám teplot. Při zničení se sklo rozpadne na spousty maličkých, neostrých částí, čímž klesá riziko poranění.

 

shutterstock_656375827_672Vrstvená bezpečnostní skla se skládají ze dvou a více vrstev skla. Tabule skla jsou slepeny speciální fólií, díky které v případě poškození nedojde k rozsypání. Fólie rozbité sklo drží pohromadě a tím nás chrání před zraněním. Díky tomu, že je sklo vrstvené, poskytuje ochranu i před zloději, je totiž namáhavější ho rozbít.

 

Vrstvit se dají různá skla, čímž každý může docílit svých požadavků. Použitím skel vhodné tloušťky a správných fólií se dá docílit i neprůstřelnosti. Další výhodou těchto skel je jejich schopnost zachování si určitého stupně ochrany i po částečném rozbití. Tato skla i po rozbití drží svůj tvar ve dveřích nebo oknech a nezhroutí se do sebe.

 

Bezpečnostní vrstvená skla jsou k dispozici v nepřeberném počtu, vybrat si tedy může každý. Díky nejrůznějším variantám se hodí kamkoliv, do oken i dveří. Díky svým vlastnostem se dají použít například k zastřešení pergol a zimních zahrad. V zimě vydrží i sníh, takže se nemusíme bát ani horšího počasí.

 

Vrstvená skla jsou na trhu i v protihlukové variantě. Použít se tedy dají všude, jak v rodinných domech, tak administrativních budovách. Využití může být tradiční, ale díky velkému množství variant toto sklo skvěle doplní i jakoukoliv architektonicky zajímavou a moderní stavbu. Hodí se i do domácností, kde žijí děti. Rodiče se nemusejí bát, že jejich děti proběhnou skleněnými dveřmi a zároveň jsou tyto dveře nebo okna chráněny před létajícími předměty.

 

Kvalitní bezpečnostní skla se jako investice vyplatí, kvůli pocitu bezpečí, ale i kvůli vlastnostem, které tato skla mají.