Kalkulace on-line Eshop oken

Japonské rolety - zútulní obývák i ložnici

Rolety se umisťují na okna i prosklené stěny převážně z praktických důvodů. Redukují množství slunečního světla proudícího dovnitř skleněnou plochou a tím předchází přehřívání interiéru v letních měsících.

Japonské rolety

Na rolety ale můžeme pohlížet i jako na vysoce esteticky dekorativní prvek. Japonské rolety v sobě spojují praktičnost klasických rolet svou funkčností a estetiku v netradičním provedení v podobě alternativy k roletám a žaluziím, jak je známe. Moderní látka, která tvoří dekor japonské rolety, se stává vhodným a moderním doplňkem, který je možné začlenit do jakéhokoliv interiéru.

Design rolety podtrhne stávající atmosféru interiéru nebo vytvoří zcela nový a ojedinělý estetický zážitek z pobytu v místnosti, kterou japonské rolety zastíní a dozdobí.

Japonské rolety jsou praktické nejen z hlediska funkce, ale i instalace. Jsou určeny pro komplexní zastínění celého proskleného otvoru bez ohledu na počet oken nebo křídel. Instalují se zpravidla tak, aby paket shrnutých panelů nebránil ve výhledu.

Roleta ale nemusí pouze stínit. Může být použita jako variabilní dělící příčka v interiéru a to nejen v nemocnicích a školách, ale i soukromých domech a bytech, kde vhodná instalace japonské rolety šikovně předělí pokoj na dvě části nebo ho rozdělí na klidovou a pracovní část při nedostatku místa v bytě.

Z široké nabídky možností si vybere opravdu každý. Látky s plně zatemňujícím účinkem jsou vhodné do místnosti, kterou je nutné zatemnit, nehořlavé látky jsou oblíbeným doplňkem kanceláří a materiály s obsahem skelného vlákna uvítají alergici.

Japonské rolety se skládají ze dvou částí. Z pojezdového profilu a textilních panelů. Pojezdový profil je hliníkový, extrudovaný, lakovaný nabízený v bílé nebo stříbrné barvě a vyráběný ve čtyřech variantách – pro dva až pět panelů.

V pojezdovém profilu se pohybují plastoví jezdci, na kterých jsou prostřednictvím hliníkové lišty zavěšeny jednotlivé textilní panely. Textilní panely jsou samostatné díly látky. Jednotlivé panely jsou v horní části uchyceny v lakovaných, hliníkových lištách. Lišty visící na plastových jezdcích umožňují posun panelů. Pro zatížení látkového panelu jsou jejich spodní části opatřeny lakovanými hliníkovými lištami. Ať už je vaše motivace pro koupi japonských rolet praktická či pouze estetická, nabídka dekorů uspokojí opravdu každého a zútulní obývací pokoj, ložnici i pracovnu.

 

japonsk_rolety-vzornk_400