Kalkulace on-line Eshop oken

Japonské stěny nejen jako stínění oken

Kdo by nebyl oslněn krásou dálného východu? Nejen naši předci, jimž lákavá exotika vonící po cizokrajném koření a květinách učarovala ještě v době, kdy cestování, poznávání cizích kultur, zemí, ale i cizích estetických hodnot nebylo zdaleka tak rozšířené jako dnes.

Japonské roletyNasednout do letadla s jednosměrnou letenkou s cílovou destinací označenou, jako Tokio se poštěstí jen málokomu. Naštěstí existuje způsob, jak nechat krásy Japonska přijít až k vám, do obývacího pokoje, ložnice nebo jídelny.

Japonské rolety už dávno nejsou výsadou jen nejbohatší vrstvy obyvatelstva, jako tomu bývalo v dobách, kdy se exotické a luxusní látky přivážely do Evropy po moři. Každý si dnes může dopřát atmosféru vytvořenou lehkým vánkem, který čechrá koruny rozkvetlých sakur, vzdálenou hudbou vyluzovanou za pomoci křehkých strunných nástrojů nebo vůní silného japonského čaje. A to přímo u vás doma.

Jak na to? Zcela jednoduše. Ke všemu tomuhle a ještě mnohem většímu množství skrytých vůní, chutí a nálad Japonska vám dopomohou japonské rolety, které jsou nejen dekorativním, ale také vysoce funkčním stínícím prvkem v interiéru. Jejich instalace před okno nebo prosklenou plochu tak v sobě skrývá řešení pro nestandardní prostory domu nebo bytu. Jakýkoliv interiér za pomoci tak jednoduchého kouzla, jakým je instalace japonských textilních rolet do oken, doslova ožije. S jejich pomocí se náhle ocitnete daleko od všech starostí všedního dne.

Rolety, ať už zcela stínící okno nebo odkrývající jeho část slunečním paprskům, které tak mohou do interiéru proudit jaksi uspořádaně, jsou nezbytnou součástí moderního bydlení. Chybou by bylo domnívat se, že japonské rolety se pyšní jen jednostranným využitím. Opak je pravdou, jsou univerzální ve své schopnosti nejen zastiňovat, ale také rozdělovat a oddělovat.

Pokud je nainstalujete kdekoliv v interiéru, vytvoříte za nimi prostor, který se stane hájemstvím těch, kdo do něho vstoupí a nechají se unášet na vlně japonského stylu, v němž se mísí tradice s moderním pojetím krásy a elegance. Moderní, pestré a vysoce kvalitní látky v široké škále barev a vzorů jsou zárukou toho, že si vybere skutečně každý. Buďte odvážní, ponořte se do historie ostrovního státu a nechte se pohltit atmosférou prosycenou exotikou, jednoduchostí a funkčností.