Kalkulace on-line Eshop oken

Kování oken a dveří

Dveřní a okenní kování je složitější mechanismus než se vám může zdát. Pokud jste se někdy na konstrukci podívali důkladněji, asi jste si všimli, že je to celkem složitá změť pantů, posuvných ploch a zarážek. Až jste si možná říkali, k čemu všechny ty součástky jsou.

Kování v sobě totiž v dnešní době ukrývá mnohem více,než jen klasickou funkci otevření a zavření. Skoro každé moderní okno nebo dveře nabízí funkce, které by vás možná ani nenapadly. Každá je vhodná pro jiný účel a stejně tak se konkrétní kování hodí pro jiný typ místnosti. Že vám stačí jen dvě funkce, otevření a ventilace? Až zjistíte, co všechno moderní kování umožňuje, třeba změníte názor.

Například kování Winkhaus je perfektní volbou, je-li vaším cílem ochrana a zabezpečení domu nebo bytu. Kování je totiž opatřeno zabezpečením proti nepovolenému vniknutí. Okna s tímto typem kování jsou vybavena čtyřmi různými polohami otevírání a to včetně takzvané mikroventilace, která umožňuje otevřít okno pouze na mezeru šířky 3-6 milimetrů. Chytrá je i pojistka chybné manipulace. Tato funkce zabraňuje hýbat klikou okna z polohy “otevřeno” do “výklopné polohy v případě otevřeného křídla”. Nestane se tak, že vám okno zůstane viset pouze na jednom pantu.

Kování Winkhaus je tak ideální volbou do dětských pokojů, kde je zárukou bezpečnosti dětí. Ochrání je nejen před vnějšími vlivy, ale i před jimi samými a ruku na srdce, to je u dětí možná ještě důležitější. Nedokonalá manipulace s oknem má totiž mnohdy za následek skřípnuté prsty a jiná zranění.

Pokud je vaším cílem ochránit dům či byt před vloupáním, nebo potřebujete-li okenní brzdu, mechanismus vícepolohového větrání či omezovač otevírání, zkuste určitě systém kování Stavo-plast, který nabízí tohle všechno a ještě mnohem více. Systém je vybaven i protiprůvanovou pojistkou, či pojistkou balkonu a zajištěním oken a dveří v dětském pokoji pouhým otočením klíčku. Tento druh kování lze navíc na přání zákazníka doplnit řadou dalších užitečných funkcí.