Kalkulace on-line Eshop oken

Motory pro křídlové dveře

Automatické křídlové dveře jsou již nedílnou součástí moderních interiérů, tyto motory se často používají i u garáží, bran, rolet, markýz, okenic a bran.  

Automatické křídlové dveře jsou již nedílnou součástí moderních interiérů, tyto motory se často používají i u garáží, bran, rolet, markýz, okenic a bran.


Automatizace zaručuje pohodlné, rychlé a bezpečně užívání. Pokud máte křídlové dveře, můžete si vybrat z více druhů motorů. Při pořizování je dobré vědět, jakým směrem chceme dveře otevírat, jakou váhu a šířku křídla mají, jakou silou a v jakém úhlu se mají otevírat. U dvoukřídlých dveří je dobré vědět, zda máme možnost pevného dorazu, aby byl vymezen pracovní prostor motorů. Všechna tato kritéria by spolu s počtem křídel – jedno nebo dvě, měla být brána v potaz.

shutterstock_532394191_404

U motorů se nabízejí elektromechanické a elektrohydraulické systémy. Vhodný typ vybíráme podle hmotnosti a šířky křídel. Tím se řídíme při finálním výběru systému. Dále pak můžeme zvažovat i další aspekty, které jsou pro nás limitující nebo důležité. Před instalací je třeba zohlednit i konstrukční výšku přístroje. Je dobré si ověřit, jak je pohánějící motor hlasitý, abychom předešli nevyžádanému hluku. Naopak v rušnějších prostorách nebude hlasitost motoru hrát velkou roli.

 

Dalším důležitým aspektem je kvalita a design. Vždy je dobré si předem zjistit, zda je použitý motor a jeho příslušenství z kvalitního materiálu, abychom vše mohli bez problému užívat co nejdelší dobu. Přeci jen se jedná o často a hodně namáhané příslušenství, do kterého je třeba investovat.

 

Pokud chceme používat motory pro křídlové dveře, měli bychom už mít představu, jaké dveře budou použity. Zda se jednokřídlé dveře budou otvírat doprava, nebo doleva. U dvoukřídlých dveří zohledníme, jestli se mají otevírat dovnitř, nebo ven z místnosti. A protože jsou dveře nedílnou součásti celistvosti interiéru, měly by do něj i zapadat i z hlediska estetiky a nebýt rušivým elementem. Právě automatické dveře působí moderně. Jejich designové řešení se jistě bude vyjímat ve spoustě budov, nejen těch průmyslových a administrativních.