Kalkulace on-line Eshop oken

O kolik umí plastová okna snížit hluk z ulice?

Po náročném dni v práci touží většina z nás po chvilcedomácího klidu. Proto je velmi důležité, abychom si zajistili co největší míru odhlučnění bytu. Nekonečný hluk aut, troubení, tramvaje nemají doma co dělat. S oázou klidu vám pomohou hlavně správná okna.

Právě ta umí zadržet velké množství zvuků, které by se jinak dostaly až k vašim uším. Akustická izolace je vedle udržení tepla v domě nejdůležitější vlastností při výměně oken.

bedroom-clouds-curtain-1047328_1056_03Při výběru bychom měli dbát jak na kvalitu použitých materiálů, tak na kvalitu montáže. Oba faktory jsou pro skutečně tichou domácnost velmi důležité. 

Správný výběr oken dokáže snížit úroveň hluku až o 46 dB, přičemž 50 dB odpovídá běžnému hluku z ulice. Záleží pochopitelné na hlučnosti prostředí – pokud žijete na samotě, nemusíte dbát na zvukově izolační okna tolik, jako když bydlíte v hlučné ulici, po které jezdí tramvaje. 

Schopnost izolovat ovlivňuje i tloušťka skleněné tabule. Pokud tedy chcete docílit nižší hlučnosti, doporučujeme volit silnější sklo. Dvojskla či trojskla se správnou kombinací tloušťky vám pomohou udržet v bytě ticho. 

Dále nesmíte zanedbat těsnění oken. Tři řady těsnění jsou velmi účinné, důležité je však i to, aby bylo vše odborně seřízeno a dobře doléhalo. Kvalitní a pečlivá montáž je v tomto případě rozhodující. Okno musí být dobře usazeno a pečlivě musí být zvolený i materiál na utěsnění spár. Zvukotěsnost oken ovlivňují i maličkosti. Doporučujeme přizvat si pro tuto práci kvalifikované a zkušené montážníky. 

db_334_07Pro snazší orientaci v problematice pohlcování hluku se používá stupnice zvukové izolace. Zvuková neprůzvučnost okna je označována Rw a je udávána v decibelech. Používají se třídy od 0 do 6 a čím vyšší třída, tím vyšší zvukový komfort okna poskytují. Pokud chcete docílit ještě většího pohlcení akustických vjemů, můžete použít i venkovní rolety, které sice slouží hlavně k pohlcování tepla a světla, ale zvuky také dokáží utlumit. 

Odhlučnění bytu je ovšem komplexní záležitost. Kromě oken je třeba se zaměřit i na další otvory, především vstupní dveře. I na tomto místě totiž do bytu může pronikat nepříjemný hluk z ulice či chodby. Pokud tedy chcete opravdu tichou domácnost, myslete opravdu na vše a pozvěte si odborníky.