Kalkulace on-line Eshop oken

Poštovní schránky

Lidé odjakživa touží být v kontaktu. A nezáleží na tom, jestli v osobním nebo v takovém, který jim blízkost druhého člověka bude připomínat třeba na dálku. Proto je možnost posílat si dopisy nebo pohledy pro nás tak důležitá.

A stejnou péči, jakou věnujeme psaní pozdravů, oznámení nebo popisů denní rutiny či neuvěřitelných zážitků, věnujeme často i opečovávání míst, kam nám obálky nebo pohledy či noviny a časopisy přicházejí. Místo, díky němuž jsme v kontaktu s okolním světem něčím tak fyzickým jako je popsaný kousek papíru, máme v posvátné úctě.
 

Všichni se ale jistě shodnou na tom, že tyto schánky – poštovní schránky, by měly především plnit funkci, ke které byly sestaveny. To je tedy sbírání a krátkodobé uchovávání pošty. To by měla i odrážet vněšjí podoba poštovní schránky. Klidně je možné rezignovat na symboliku ozdob v podobě obálek nebo trumpet připomínajících staré časy poštovního úřadu, potlačit estetickou funkci schránky a zaměřit se na praktičnost.
 

Do poštovní schránky by nemělo zatékat, vítr by z ní dopisy neměl vytahovat a útroby poštovních schránek pak honit po ulici. Schránka je také místem vstupu do domu, místem, kudy do domu proudí informace. Schránka je tváří domu a jeho majitelů, kterou se prezentují navenek. Poštovní schránka, která odolá vlivu povětrnostních podmínek i řádění pouličních vandalů a zároveň bude pěkná na pohled je taková schránka, která je opatřena pokovovaným čelem.
 

Schránky jsou vyráběny ve dvou velmi populárních typech. První je s hliníkovým čelem a vhozy a druhá, alternativní verze nahradila hliník ocelí. Přední část a škvíry pro vhazování pošty jsou tedy vyrobeny z oceli. Povrch poštovních schránek lze barvit tak, aby ladil se zbytkem interiéru či komponenty v exteriéru. Takový povrch je poté odolný vůči poškození a přitom působí křehce a elegantně.