Kalkulace on-line Eshop oken

Rolety a žaluzie pro lepší stínění a ochlazení interiéru

Další horké a slunečné léto máme skoro za sebou a spousta domácností řeší, jak do budoucna zařídit, aby v horkém letním dnu nebyla z jejich domu či bytu sauna. Pokud jste se doma také pekli a chcete změnu, je řešením využití rolet či žaluzií. Ty nejen zastíní ostré slunce, ale vedlejším efektem je i snížení teploty v místnosti.

Existuje hned několik typů zastínění, které můžeme rozdělit následovně – vnitřní a vnější, v závislosti na tom, kam chceme stínící systém umístit, buď dovnitř interiéru a nebo před okno, tedy zvenku. Podle vkusu majitelů interiéru lze vybírat z horizontální a vertikální varianty obou zmíněných typů.

Interiérové žaluzie
Nejpoužívanějším a tedy i nejpopulárnějším systémem pro zastínění oken jsou bezesporu vnitřní horizontální žaluzie.

Jedná se o elegantní klasiku, která nikdy nevyjde z módy, navíc je jejich nadčasový design i velmi efektivní v otázce stínění. Dřevěné žaluzie jsou nadčasovým interiérovým doplňkem, který je osobitým dekoračním prvkem jakékoliv místnosti. V současné době jsou trendy módním elementem ve světlém a vzdušném interiéru plissé žaluzie.


Samozřejmě existuje i rozdíl ve výběru stínících systémů v případě privátních domů či bytů a veřejných nebo komerčních prostor. Oblíbenou variantou zastínění kanceláří jsou vertikální látkové žaluzie, které působí velmi luxusním a reprezentativním dojmem. Další možností je instalace hliníkových horizontálních žaluzií.


Pomalu, ale jistě roste i popularita venkovních žaluzií, a to jak ve veřejné, tak v soukromé sféře.


Žaluzie jsou v dnešní době stále oblíbenějším stínícím i dekoračním prvkem a z široké nabídky typů, druhů, materiálů, barev, vzorů a potisků si vybere i velmi náročný zákazník se specifickými požadavky a osobitým vkusem. Žaluzie a rolety v interiéru totiž nejsou jen ideálním prostředkem ochrany nábytku proti slunečním paprskům a vytvořením komfortní teploty v interiéru, ale i stylem, kterým vyjadřujete svůj postoj k tomu, co je nejen funkční, ale i estetické.