Kalkulace on-line Eshop oken

Standardní kování oken

Plastová okna jsou mezi množstvím klientů, u nichž už si stihnula vybudovat slušné renomé, ceněna nejen kvůli užitému materiálu, ke kterému odkazuje jejich název, ale i pro množství efektivně fungujících detailů, která oknům přidávají na celkové funkčnosti a zjednodušují tak manipulaci s nimi.

Okenní kováníJedním z těchto skrytých, o to však cennějších a nepostradatelných detailů, je i standardní kování oken, které obstarává možnost otevřít okno částečně, nebo úplně, zcela v závislosti na přáních a potřebách uživatele, kterému je jednou horko, jindy zima a jindy tak akorát a může tedy svým pocitům přizpůsobit polohu okna.

Zcela nový, ale prvními spokojenými zákazníky již prověřený standard otevíravě-sklopného kování activ Pilot umožňuje snadný výběr hned z několika funkcí a nabízí uživateli možnost dodatečných úprav, mezi které patří zvýšení bezpečnosti a zpřístupnění dalších doplňkových funkcí. Přestože kování představuje trochu schovaný a neprávem opomíjený detail, měl by se zákazník při výběru plastových oken zaměřit i na ně a konečné rozhodnutí skloubit s požadavky na funkci okna. Nové kování, které přichází s komponenty s dvojitou nebo trojitou funkcí, nabízí dodatečné doplnění pojistky proti chybné manipulaci s integrovaným přizvedáváním nebo i balkonovou pojistku. Kování umožňuje vícepolohové větrání a díky spínacím kontaktům je umožněna termoregulace, automatická ventilace, či dokonce signalizace v případě, že se do bytu či domu někdo vloupe.

Kování představuje i ekologické a ekonomické řešení a posunuje efektivnost této funkce v oblasti plastových oken ještě dál. Standardní kování totiž zabraňuje zbytečným ztrátám tepla v případě, že se větrá. V kombinaci s nastavením topného tělesa se totiž při otevření okna systém automaticky upraví tak, aby větrání znamenalo zároveň méně topení. Jako prevence vloupání plní kování svou bezpečnostní funkci dokonale. Asociace pojistitelů klasifikovala všechny bezpečnostní protiplechy jako výrobky třídy C a B, které zabraňují vzniku škod.