Kalkulace on-line Eshop oken

Venkovní stínící technika - venkovní žaluzie a rolety

Využití jak u rodinných domů, tak u administrativních či komerčních budov.

Během posledních let můžeme sledovat nárůst obliby venkovní stínící techniky. Mezi nejoblíbenější patří bezesporu venkovní žaluzie a rolety. Obé se vyznačujídlouhodobou životností a spolehlivostí. Plynule umožňují regulovat intenzitu přirozeného světla, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Omezují hluk přicházející z exteriéru, mohou ovlivnit vnitřní teplotu v budově či domě a lze říct, že i zvyšují bezpečnost celého objektu. Bývají využity jak u rodinných domů, tak u administrativních či komerčních budov.

Horizontální venkovní žaluzie nabízíme dvojího typu, liší se tvarem lamely. Venkovní žaluzie s lamelou ve tvaru písmene C patří mezi nejrozšířenější. Jejich lamely jsou vedeny v postranních vodících lištách. Venkovní žaluzie s lamelou ve tvaru písmene Z se vyznačují lepší domykavostí a na spodní straně lamel je těsnění snižující hlučnost při dovírání lamel. Jejich lamely jsou vedeny v hliníkových vodících lištách.

 

d367m_600

 

U obou typů je možné překrýt plechem horní profil společně s balem lamel, je možné také dodat v zaomítacím provedení. Žaluzie se ovládají manuálně pomocí kliky, motorem s vypínačem nebo na dálkové ovládání. Barvu lamel můžete vybrat z 11 barevných odstínů a dle této barvy pomocí nástřiku sladit i barvu vodící lišty, horního a dolního profilu.

 

Venkovní rolety přináší i izolační vlastnosti, jelikož je použit kvalitní velmi odolný hliník plněný polyuretanovou pěnou. Tato předokenní roleta je určena pro dodatečnou montáž do ostění a skládá se z roletového pancíře, boxu a vodících lišt. Box si můžete zvolit ze tří tvarových variant a to hranatého, půlkulatého a kulatého. Vodící lišty se připevňují na rám okna nebo do ostění. Ovládání rolet je velmi jednoduché a to buď manuální s popruhem nebo klikou nebo ovládání s elektrickým pohonem a dálkovým ovládáním. Hliníkové lamely jsou dodávány v 5 vzorech imitace dřeva a 8 barevných odstínech. Jednotlivé prvky se dodávají v několika základních barvách, je však možné prvky nalakovat dle vzorníku RAL nebo nechat polepit renolitovou fólií.

 

 

venk.roleta.1_600