Kalkulace on-line Eshop oken

Vnitřní parapety

Přemýšlíte-li o radikálně změně interiéru nebo chcete jen lehce doladit detaily tak, aby byl výsledný efekt dokonalým odrazem nejen Vašich potřeb a funkčnosti bytu, ale i Vaší osobnosti, která by se v celkovém provedení interiéru měla projevit, zaměřte se na možná nejčastěji opomíjený detail, který však dokáže proměnit náladu v místnosti více než jakýkoliv rozměrný kus nábytku.

O čem je řeč? O vnitřních parapetech oken. Okno a jeho okolí, ozářené venkovním světlem, ať už denním – slunečním, nebo nočním světlem pouličních lamp, se může stát dominantou interiéru, která k sobě přitáhne pozornost všech. Minimální změnou můžete dosáhnout velkých výsledků, zaměříte-li se na vnitřní okenní parapet, jehož předpokládanou nenápadnost můžete obrátit ve svůj prospěch. Parapet by měl být v první řadě odolný vůči poškrábání, působení ultrafialových paprsků a jinému mechanickému poškození. Jeho montáž by měla být jednoduchá a řešení variabilní.


Jednou z největších výhod, která umožňuje dále s parapetem pracovat podle vkusu zákazníka, je možnost jeho dodání v různých šířkách s přizpůsobenými konci. Okenní parapety lze na místo uchytit buď lepením, nebo natlačením do malty. Tím je zaručena maximální pevnost jejich uchycení.


Co se týká vizuální stránky parapetu, je možné vybírat hned z několika odstínů. Můžete si tedy vybrat právě takovou barvu, která bude přesně korespondovat s barvou okenních rámů, podlahových krytin, odstínem nábytku nebo nátěrem na zdech.


Pokud upřednostňujete netradiční interiérové prvky a nebojíte se experimentovat, můžete se pustit do experimentu s kontrastní barvou parapetů a nechat tak vyniknout precizní zpracování jejich formy. Barva vnitřního okenního parapetu nejen že přitáhne pozornost majitelů bytu i jejich hostů k nejsvětlejšímu prvku interiéru, tedy oknu, ale právě díky parapetu bude zvýrazněn nebo naopak utlumen celkový dojem z okenní části interiéru. Kouzlo je totiž skryto právě v detailu.