Kalkulace on-line Eshop oken

Vybíráte nové žaluzie, poradíme vám!

Vybíráte žaluzie do interiéru bytu či domu, ale neustále si lámete hlavu s tím, které by byly vhodnější, krásnější, funkčnější, finančně dostupnější a přitom kvalitnější? Zkrátka takové, které by váš interiér povýšily ještě o několik řádů? 

Dilemata a otázky bez odpovědí hoďte za hlavu a podívejte se na jednoduchého průvodce žaluziemi, ve kterém se dozvíte, jaké typy žaluzií vlastně existují a jaké výhody jejich umístění do vašich oken představuje. Tápat už nebudete a vaše okna dostanou nový funkční háv, který je praktický nejen v létě, ale i v zimních měsících.

V první řadě si nechte projít hlavou, chcete-li do oken naistalovat žaluzie vnitřní nebo vnější. Venkovní horizontální žaluzie se obvykle instalují na administrativní budovy, kde v případě kanceláří převážně v létě brání pronikání slunečního záření dovnitř a tedy přehřívání interiéru. Jedná se o nejpoužívanější a nejoblíbenější exteriérový stínící prvek. Nejen, že redukují světlo, ale omezují i hluk z ulice a dokonce zachycují poryvy nárazového větru. Venkovní žaluzie si ale čím dál častěji hledají cestu i do privátních domů a bytů, kde na oknech působí rozhodně nestandardním a přesto vysoce elegantním a neotřelým dojmem. Ukažte tedy svou jedinečnost, vykřičte ji do světa prostřednictvím oken vašeho domova.

Venkovní žaluzie můžete pořídit buď s lamelami ve tvaru písmene C, které jsou asi vůbec nejrozšířenějším typem, nebo s lamelou ve tvaru písmene Z, jejíž forma umožňuje lepší domykatelnost. Pokud jste se rozhodli ponechat fasádu budovy beze změn a dáváte tedy přednost žaluziím ve skrytu interiéru, můžete vybírat ze čtyř různých druhů, jejichž stínící funkce není nikterak snížena použitým materiálem, právě naopak, všechny čtyři typy – ať už se jedná o hliníkové, dřevěné, plisé nebo látkové žaluzie, poskytují dokonalou ochranu interiéru před slunečním světlem a liší se právě a jenom různou mírou estetického prvku a vhodností pro různý typ oken.

Plissé žaluzie jsou například ideální volbou pro atypicky řešená okna, střešní okna a zimní zahrady, zatímco dřevěné žaluzie působí elegantním, až luxusním dojmem a rozhodně zvyšují přitažlivost celého interiéru. Hliníkové žaluzie jsou nesmrtelnou a velmi dostupnou klasikou, která díky své nenápadnosti nijak nenarušuje charakter interiéru a látkové žaluzie zase krásně zútulní pokoj a vpustí do něj jen nepatrnou dávku světla, která ho prozáří, ale nepřehřeje.