Kalkulace on-line Eshop oken

Výhody automatických křídlových dveří

Všude, kde se počítá s větším počtem procházejících lidí a je potřeba zajistit jejich plynulý pohyb, je lepší nahradit klasické dveře křídlovými. Ty si lépe poradí s větším množstvím lidí a v prostoru působí více jednotícím dojmem, zatímco klasické dveře jsou vhodnější, pokud chcete prostor rozdělit.

S automatickými dveřmi se setkáváme zejména v administrativních budovách, nákupních centrech nebo úřadech. Jejich využití je ale možné také v soukromém sektoru, třeba jako vstupní nebo chodbové dveře v bytových domech.

2791a07_264409_400Velmi praktické jsou ale i pro lidi se sníženou schopností pohybu, s holí, či jiným omezením. Těm usnadní život, pokud je možné dveře bez problémů odemykat a otevírat. Automatický dveřový systém tedy může zajistit i člověku na vozíčku bezproblémový vstup do místnosti. Nápomocná je i zpravidla větší šířka dveří.

Přestože máme automatické křídlové dveře zafixované jako chodbové dveře ve veřejných budovách, nabízí dnes už velmi široké využití. Je možné instalovat dveře jednokřídlé, ale i vícekřídlé, přizpůsobit jejich velikost a detaily konkrétnímu místu a potřebám, můžete totiž některá křídla nechat zavřená, jiná volně průchozí nebo volit různé šířky křídel.

Automatické dveře fungují na senzor pohybu, ale mohou být i na tlačítko či dálkové ovládání, což už samo o sobě poskytuje širokou škálu využití.

Při plánování je potřeba myslet na to, že křídla automatických dveří jsou těžší než běžné dveře, takže musíte zvolit vhodný typ motoru. Motor s pohonem vybírejte podle hmotnosti dveří, ale i podle velikosti otvoru. Dalším kritériem je prostor, který můžete využít - konstrukce tohoto typu dveří je vyšší, protože nad dveřmi je umístěn pohon, který umožňuje zavírání a otevírání.

Na trhu jsou k dostání dva druhy pohonů – elektromechanický a elektrohydraulický. Pro masivnější křídlové dveře, které i více váží doporučujeme hydraulický motor, který si poradí i s těžkým křídlem.