Kalkulace on-line Eshop oken

Výhody bezrámového zasklení

Chcete-li si užít ničím nerušený výhled z terasy, balkonu nebo prostě jen z velkého okna v obýváku, můžeme vám doporučit bezrámové zasklení. Před sebou budete mít pouze venkovní krajinu. Kochání se výhledem baví každého, ale důležité jsou i další vlastnosti bezrámových systémů.

Velké plochy oken vždy vzbuzují otázku na tepelné ztráty. Dříve to opravdu mohl být problém, ale současná moderní okna a jejich kotvení mají výborné tepelně-izolační vlastnosti, takže se vyšších účtů za topení bát nemusíte. Naopak. Díky velkým proskleným plochám pronikne do interiéru více světla a tepla, takže na energiích spíše ušetříte.


brn283nsk10_aluvista_400Náročný není ani servis. Bezrámové systémy zasklení jsou na trhu už delší čas, k dispozici je tak dostatek servisních firem a náhradních dílů. Panely skla jsou prakticky bezúdržbové, neboť se posouvají po kolejnicích, což minimalizuje mechanické namáhání. Spodní kolejnice má v sobě navíc zabudovaný odtok na zkondenzovanou vodu, takže se nemusíte bát zvýšené vlhkosti ani plís.


Nejlepší je využít bezrámové zasklení pro větší skleněné plochy. Aby byl systém co nejuniverzálnější, nabízí několik možností uspořádání posuvných dílů. Technologie bezrámového zasklení je vhodná i pro atypické řešení stavby, je totiž velmi variabilní a dá se dobře kombinovat.


Pokud se rámů nemůžete nebo nechcete vzdát úplně, existuje řešení. Bezrámová okna mohou být zapuštěna do konstrukce. K dostání jsou však i doplňkové rámy, které slouží jako designový prvek.


Dlouhodobá životnost a funkčnost patří mezi nejdůležitější faktory při výběru typu zasklení. Proto doporučujeme dbát na zodpovědného a kvalitního dodavatele, který nejen, že vám doporučí vhodné řešení dle vašich potřeb, ale také vám vše dodá a kvalitně nainstaluje. Samozřejmostí je podrobný návod, jak o okna s bezrámovou technilogií pečovat.