Kalkulace on-line Eshop oken

Vzhled dřeva, tepelně technické vlastnosti plastu

Plastová okna nemusí být pouze bílá! Využijte široké škály nabídky barev imitace dřeva a dolaďte vzhled interiéru či exteriéru Vašeho domu k dokonalosti.

Plánujete stavbu či rekonstrukci Vaše rodinného domu? Chcete modernizovat Váš byt? Pak určitě přemýšlíte, jaká vybrat okna, dveře, prosklené stěny nebo posuvné dveře na balkón, terasu, případně zimní zahradu. Kromě výběru materiálu byste také měli zvážit, jak barevně sladit výplně otvorů s exteriérem a interiérem Vašeho domu či bytu. Dnes již neplatí, že plastová okna jsou pouze v bílé barvě. S jistotou si můžete zvolit plastový profil pro jeho vynikající tepelně technické vlastnosti a přitom požadovat povrchovou úpravu imitace dřeva.


V dnešní době jsou většinou volena plastová okna, která poskytují vynikající tepelně technické vlastnosti a současně jsou oproti starým oknům nenáročná na údržbu. Každý, kdo měl stará dřevěná okna, jistě rychle rád zapomene na jejich opalování, následné natírání, často hnijící rámy a ruce plné zadřených třísek při jejich umývání. I přes tato samá pozitiva se v praxi můžete setkat s domněnkou, že plastová okna jsou pouze bílá a to některé lidi odradí od jejich koupě. Firma STAVOPROJEKTA stavební firma, a.s. Vám nabízí několik způsobů povrchové úpravy plastových oken, u kterých si můžete vybrat z velkého množství barev včetně povrchu, který imituje barvu včetně struktury dřeva. Dnešní technologie jsou již natolik vyspělé, že si můžete zvolit vnitřní stranu profilu například v barvě imitace mahagonu, která Vám bude ladit s nábytkem v obývacím pokoji, a venkovní stranu v barvě zlatého dubu, která Vám naopak bude ladit s barvou omítky Vaší fasády. Nemusíte se přitom obávát, že při otevření okna na Vás zasvítí bílý profil. Zde firma STAVOPROJEKTA využívá tzv. probarvení profilu v barvě blízké barvě dekorou dřeva Vámi zvoleného (viz. obrázek).

Aby vzhled Vašich nových oken byl dotažen k dokonalosti, můžete sladit i barvu vnitřních a vnějších parapetů s barvou Vašich oken. I zde Vám firma STAVOPROJEKTA nabízí výběr ze široké škály barev, u vnějších parapetů dokonce z celého rozsáhlého vzorníku barev RAL.

 

Vhodně zvolená barva oken, dveří i parapetů dotvoří vzhled interiéru i exteriéru Vašeho domu.


Více o nabízených povrchových úpravách a barvách plastových oken a dveří naleznete zde.