Kalkulace on-line Eshop oken

Zimní zahrady nebo lodžie? Využití mají obdobné...

Balkon je obzvláště v jarních a letních měsících snem téměř každého obyvatele domu i bytu. Ne každý ale má to štěstí, že ho svěží teplý vzduch ovane na balkoně nebo terase a musí se tedy spokojit s otevřeným oknem. Ale skutečně je tomu tak, nebo existuje ještě nějaká možnost, jak rozšířit prostor domu nebo bytu o zimní zahradu?

Někdy stojí problém zcela jinak. Existuje balkon, z něhož se lze dívat leda tak na parkoviště a v horším případě k popelnicím. Staré, opotřebované ocelové nebo betonové konstrukce chátrají a ani pěkné počasí nedokáže vykouzlit iluzi dokonalé letní atmosféry. I tady lze najít řešení. A prostorné domy se zónami nikoho v podobě zastřešených verand a hal na tom nejsou o nic lépe než byty s oprýskanými balkony. I tady ale může vzniknout z nevyužívaného prostoru oáza klidu.

Panelové domy s balkonem v oblasti budoucí série zážitků se zimní zahradou, která vznikne zasklením lodžie, v mnoha ohledech předčí i ta nejvyšší a nejodvážnější očekávání. Nová zimní zahrada, která na místě nevzhledného a nevyužívaného balkonu vznikne, není jen odpočinkovou zónou, ale zlepšuje i tepelně-izolační vlastnosti bytu a chrání jeho obyvatele před hlukem i prachem zvenku.

Zimní zahrady v domech nemusí fungovat jen přes léto, jejich největší výhoda spočívá především v jejich mimo sezónním využití. Zimní zahrady jsou zkrátka v kurzu za každého počasí. Zahrada se v rámci interiéru domu stává dalším obytným prostorem a často vyhledávaným místem odpočinku, her, schůzek s přáteli nebo večírků. Stejně jako zasklená lodžie funguje také na úrovni tepelně a hlukově izolační a brání, aby se prach zvenku dostával do prostor domu, velikostně jsou ale zimní zahrady díky nelimitovanému prostoru velkorysejší.

Zimní zahrady i zasklené lodžie slouží k rychlejšímu sušení prádla a pěstování květin, mohou být ale využity i k mnohem méně praktičtějším úkonům. Zahradní nábytek či dokonce minibar budou perfektními kulisami zahradních party, které se mohou konat každý den v roce bez ohledu na rozmary počasí.