Kalkulace on-line Eshop oken

Zvuková izolace dveří. Proč je důležitá?

Pokud si chceme doma v klidu vychutnávat nikým nerušené ticho, měli bychom věnovat pozornost i našim dveřím. Rušnou ulici či hádku u sousedů dokážou utlumit pouze kvalitní výrobky.

Když přemýšlíme o zvukové izolaci, řešíme především okna, ale i dveřmi může pronikat velká část hluku. Aby byla zvuková izolace interiéru opravdu účinná,je dobré věnovat pozornost i kvalitě dveří. Klíčovým parametrem je neprozvučnost dveří a udává se v decibelech – čím je číslo větší, tím větší klid pro uživatele bytu.

daylight-door-handle-1166415_1204Dveře většinou vybíráme podle estetických a bezpečnostních kritérií, zaměřit bychom se ale měli i na technické parametry. Kdo to myslí s izolací opravdu vážně, může sáhnout po speciálních protihlukových dveřích, které dokáží pohltit rušivé zvuky a které tak mohou zvýšit náš akustický komfort až přibližně o 40 dB. Ale i sériově vyráběné plastové dveře s výplní dokáží uspokojit standardní zvukově-izolační nároky.

Kvalitní dveře samy o sobě ale nestačí, důležitá je i důkladná stavební příprava a následná instalace. Doporučujeme pevné usazení dveří a vhodný výběr prahu, který utěsní spodní část dveří. Správný průběh montáže zajistí kvalifikovaní pracovníci, na které ve Stavoplastu velmi dbáme.

Větší důraz na odstínění hluků klademe hlavně u vstupních dveří, především tam, kde je v blízkosti železniční trať nebo frekventovaná silnice. V těchto případech bychom ovšem dveře měli doplnit i ostatními hluky tlumícími prvky. Zejména obyvatelé bytů v panelových domech ale ví, že hluční sousedé jsou často horší než projíždějící vlak. Kvalitní dveře utlumí zvuky přicházející z chodby, od sousedů nebo hlasitého výtahu

Na co bychom také neměli zapomínat, jsou i interiérové protihlukové dveře. Ty se nám hodí především, pokud má někdo z domácnosti hlučný koníček nebo v ní bydlí dítě. Zejména v ložnici jistě oceníme nikým nerušené soukromí a dostatečné ticho na spánek. Kvalitní izolaci uvítáme i v pracovně, kde se potřebujeme v klidu soustředit.