Kalkulace on-line Eshop oken

Typy zasklení

Dvojskla a trojskla

Zasklení se standardně provádí izolačními dvojskly s tl. skla 4 mm a s mezerou šířky 16 mm vyplněnou argonem, Ug=1,0 a 1,1. Nabízíme také tepelně izolační zasklení vícevrstvými zasklívacími systémy kombinovanými z nízkoemisivních skel s pokovením, nízkoemisivních pokovených fólií a výplní z plynů s nízkou tepelnou vodivostí. Koeficient prostupu tepla tak lze snížit až na 0,5 W.m-2.K-1. Všechny kombinace tepelně izolačních skel jsou protisluneční (zamezují přehřevu skel v létě), protihlukové a mají výborné protikondenzační účinky.

Trojskla se v praxi často používají pro zasklení velkých ploch obchodů a provozoven (např. kadeřnictví, kosmetické salony), kde je uvnitř vyžadována pokojová teplota kolem 22 stupňů Celsia.


Bezpečnostní skla

Bezpečnostní sklo zajišťuje ochranu před zraněním všude tam, kde z ohledu na podmínky užívání hrozí nebezpečí rozbití skla a lidé se mohou nacházet v dosahu odletajících úlomků skla (vstupní stěny u bytových domů, vstupní dveře u rodinných domů, výlohy obchdů, apod). Bezpečnostní sklo může být osazeno z jedné nebo obou stran. Pokud si zvolíte zasklení bezpečnostním sklem z obou stran, pak již není možná kombinace s ornamentním sklem. Zneprůhlednění v tomto případě dosáhnete díky mléčnému sklu.


Ornamentní skla

Pro zasklení hliníkových oken a dveří lze použít i ornamentních skel, které zvýší Vaše soukromí bez použití zastiňovacích prostředků. Jde o ploché sklo, které je jednostranně vzorované. Používá se k rozdělení prostorů dekorativním způsobem, ke snížení průhlednosti, k tvorbě vitráží, atd. Nejčastěji bývá využíván u vstupních dveří do rodinných domů.

Ukázka z široké škály ornamentních skel:

 
činčila čirá činčila bronz kůra čirá kůra bronz
crossfield stalactit delta galaxy