Kalkulace on-line Eshop oken

ENERGY z profilu Inoutic Eforte

Okna ENERGY - nový šestikomorový okenní profil, který při použití běžné ocelové výztuhy dosahuje hodnoty tepelné prostupnosti rámem U(f)=0,95 W/m2K. Pasivní standard splňuje hodnotou Uw=<0,8 již se zasklením Ug=0,8  W/m2K (celé okno včetně zasklení). Vylepšen je i systém těsnění, který chrání před nejrůznějšími povětrnostními vlivy a lépe zvukově izoluje.

energy_400_03

Tento profil splňuje ty nejnáročnější požadavky, které budou výhledově plynout ze standardu EnEV 2012 v oblasti tepelně-technických parametrů kladených na okna, respektive na domy v pasivním standardu. Nabízíme plastový okenní profil ENERGY, který při použití běžné ocelové výztuhy, vestavné hloubce 84 mm, pohledové výšce 120 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje výborného koeficientu tepelné prostupnosti rámem, a to pouhých 0,95 W/m2K. Při použití prosklení s tepelnou prostupností U(g) = 0,8 W/m2K okna spolehlivě dosahují parametrů pasivních domů. Pomocí speciálních skel lze dosáhnout dokonce hodnoty tepelné prostupnosti celým rámem U(w) = 0,66 W/m2K, která se pohybuje výrazně pod hodnotami kladenými na pasivní domy. Systém ENERGY umožňuje zabudování skla v okenních křídlech do hloubky 20 mm, čímž je zaručena optimální povrchová teplota v oblasti zasklívací lišty. Tento prvek je v oblasti otvorových výplní ojedinělý.

Okenní profil ENERGY je doplněn novým systémem dorazového i středového těsnění. Středové těsnění je pevně uchyceno na výčnělku umístěném na středu polodrážky rámového profilu. Nové svařovatelné multifunkční těsnění řeší vyrovnávání nárazů, respektive těsnění skla na rámu, popřípadě na křídle, a spolehlivě tak chrání proti prudkému dešti či krupobití a velmi dobře izoluje proti hluku. Ještě lepší zvukové izolace a bezpečnosti lze dosáhnout použitím skla o celkové tloušťce až 56 mm. K dalším přednostem nového profilu ENERGY se řadí i velký výběr barev a to více než 20 barevných variant, které lze uplatnit jako oboustranné nebo jednostranné dekory. Vybrat si lze z nejrůznějších dekorů se vzorem dřeva nebo fólie s perleťovou strukturou či speciální povrchovou úpravu Titanium Plus s atraktivním kovovým vzhledem. Široká paleta barev umožňuje dokonalé sladění oken s fasádou pasivního domu. Se systémem ENERGY mohou zákazníci realizovat své sny o energeticky úsporném bydlení, aniž by museli dělat kompromisy v designu a celkovém vzhledu stavby.

 

Okenní profil ENERGY je možné dodat s hliníkovým krytem, který umožňuje zkombinovat vynikající izolační vlastnosti s klasickým vzhledem hliníkového okna a to téměř v jakémkoliv barevném provedení.

 

 

Profilový systém ENERGY staví na osvědčené technologii Inoutic, kterou dále posunuje pro budoucí stavební standardy. Okna ENERGY jsou navržena tak, aby byla plně kompatibilní s ostatními profily a produkty Inoutic. Například zasklívací lišty pro systémy KOMFORT a kování Inoutic jsou identické s prvky ENERGY. Díky vestavné hloubce 84 mm je možné použít profil ENERGY jak v novostavbách, tak i ve staré zástavbě. Veškeré prvky, tj. použitý materiál PVC a ocelová výztuž, jsou plně recyklovatelné. Nový plastový profil lze osadit běžným i speciálním sklem.

 

 

 

Technické údaje oken ENERGY ZDE a dveří ENERGY ZDE.