AluVerso - bezrámový zasklívací systém

Bezrámový zasklívací systém AluVerso


Nový systém bez dělicích svislých rámů, který umožňuje pohyb křídel přes roh kolejnice. Tento systém je vhodný i pro lodžie se zkosenou boční stranou. 188x150-Viz_02

Bezrámový posuvný a otočný zasklívací systém funguje následujícím způsobem. Skleněné tabule z čirého bezpečnostního skla o síle 6 mm jsou vsazeny do hliníkových lišt, do kterých jsou zasazeny plastové dílce s ložisky zajištující posun křídel ve vodících lištách a jejich následné otvírání. Spodní kolejnice je opatřená drenážními otvory pro odtékání dešťové vody a tajícího sněhu. Jedná se tedy o systém nezavěšený, kdy celou váhu přenáší spodní pojezdový profil, přičemž křídla jsou vedena horním profilem stejného tvaru v úrovni zábradlí. Otevírání jednotlivých křídel je možné díky originálnímu řešení v tzv. parkovištích, kde se křídla otáčí na čepech plastových dílů. K hornímu i spodnímu profilu mohou být připevněny hliníkové okapové lišty v barevné úpravě dle přání zákazníka či charakteru stavby. Vodicí kolejnice a boční uzavírací lišty jsou z profilů z hliníkových slitin ve standardní barevné úpravě bílý komaxit, přírodní elox. Veškeré konstrukční dílce jsou z materiálů nepodléhajících povětrnostním vlivům a UV záření (nerez, plast). Tím je zaručena velmi dlouhá životnost celého systému a jeho bezchybná funkčnost po celou dobu životnosti. Boční uzavírací profily a speciální těsnění mezi křídly zajišťují téměř dokonalou těsnost celé konstrukce.

                                                                    200x160-AluVerso_vizualizace1200x160-AluVerso_vizualizace3

Montáž se provádí z vnitřní strany lodžie a není tedy potřebné lešení či lávka. Systém zajišťuje minimalizaci tepelných ztrát, ochranu proti nepřízni počasí, hluku, prachu a exhalacím. Je účinnou překážkou proti vloupání. Křídla se posunují pomocí madla, popř. tlakem ruky na jednu svislou hranu skla. Otevření všech křídel je umožněno madlem, popř. uchopením a tahem za hranu skla. Mytí skel je možné z vnitřní strany lodžie bez nutnosti vysazování křídel.


                                                  Montáží systému firmou STAVOPROJEKTA získáváte jednotnou záruku na lodžii i na její zasklení.

                                                            Nabízíme rovněž speciální hliníkové držáky na květinové truhlíky na zábradlí zasklených lodžií.

 

                            Jednotlivé typy zasklívacích systémů si můžete přijít prohlédnout a vyzkoušet do některé z našich
                                            vzorkoven na ulici Kounicova 67, Brno nebo Modřická 72, Moravany u Brna
                                                                                    (po-pá 8:30 - 17:00)

                  

                                                                 200x147-AluVerso_vizualizace6200x150-Interier_open

 

 

V případě zájmu o zasklení neváhejte kontaktovat některého z našich obchodních zástupců:

Josef Dvořák
725 424 939
josef.dvorak@stavoprojekta.cz
Ing. Roman Zoubek  606 783 001  zoubek@stavoprojekta.cz