AluVista - bezrámový zasklívací systém

Bezrámový zasklívací systém AluVista

 

Firma STAVOPROJEKTA, dodavatel Vašich nových železobetonových lodžií Vám nabízí zasklívací systém AluVista. Bezrámovýposuvný a otočný zasklívací systém z čirého bezpečnostního skla a vodicích hliníkových profilů pro zasklení lodžií, balkónů a výklenků domů. Systém zajišťuje minimalizaci tepelných ztrát, ochranu proti nepřízni počasí, hluku, prachu a exhalacím. Je účinnou překážkou proti vloupání. Výhodou je snadné ovládání, bezúdržbový provoz, pohodlné a bezpečné mytí z prostoru lodžie či balkónu. Křídla jezdí po kolejnici, ne v drážce a nejsou zavěšena, tím pádem nevyžadují masivní kotvení. Montáž se provádí z vnitřních prostor lodžie či balkónu bez použití lešení nebo lávky. Neovlivňuje architektonický vzhled budovy a vyhovuje požadavkům pro jeho užití (skleněné dílce bez svislých rámů).

Křídla jsou vyrobena z čirého bezpečnostního kaleného skla tl. 6 mm s broušenými hranami. Skleněné tabule jsou vsazeny do plastových dílců zajišťujících posun křídel ve vodicích kolejnicích a jejich následné otevírání. Křídla pojíždí po spodní kolejnici a jsou vedena horní kolejnicí. Ve spodní kolejnici jsou vyraženy drenážní otvory pro odtékání dešťové vody a tajícího sněhu. Boční uzavírací profily a speciální těsnění mezi křídly zajišťují téměř dokonalou těsnost celé konstrukce. Křídla se posunují pomocí madla, popř. tlakem ruky na jednu svislou hranu skla.

                                                                     

Spodní pojezdové i horní vodicí profily jsou vyrobeny z hliníkové slitiny, povrchově upraveny práškovým vypalovaným lakem. Tím je zaručena dostatečná antikorozní ochrana materiálu a tím velmi dlouhá životnost. Lem profilů je upraven pro osazení silikonovým těsněním a zároveň slouží jako bezpečnostní prvek, který zajišťuje, že při požáru nemůže skleněná tabule vypadnout ven z lodžie. Pro těsnění křídel mezi sebou a křídel profilů je použito silikonové těsnění. Jeho přiléhavost zajišťuje téměř dokonalé utěsnění proti srážkám, větru a prachu. Zároveň zajišťuje dostatečnou infiltraci. Těsnění zvyšuje zvukovou nepropustnost spár.

     

                                                   Montáží systému firmou STAVOPROJEKTA získáváte jednotnou záruku na lodžii i na její zasklení.

                                                            Nabízíme rovněž speciální hliníkové držáky na květinové truhlíky na zábradlí zasklených lodžií.

 

                            Jednotlivé typy zasklívacích systémů si můžete přijít prohlédnout a vyzkoušet do některé z našich
                                            vzorkoven na ulici Kounicova 67, Brno nebo Modřická 72, Moravany u Brna
                                                                                    (po-pá 8:30 - 17:00)


                                                         

V případě zájmu o zasklení neváhejte kontaktovat některého z našich obchodních zástupců:

Josef Dvořák
725 424 939
josef.dvorak@stavoprojekta.cz
Ing. Roman Zoubek  606 783 001  zoubek@stavoprojekta.cz