Kalkulace on-line Eshop oken

Stropní sušáky

Stropní sušáky jsou nepostradatelným doplňkem každé domácnosti. Již nikdy nebudete muset stále dokola rozkládat, přesouvat a znovu skládat Váš starý sušák ve Vašem bytě. Pověšené prádlo Vám rychleji uschne u stropu, kde je nejvíce teplo, aniž by Vám sušák jakkoliv zavazel.

 

suk_400

suk-uchyt_120

 

Sušením prádla u stropu získáte více prostoru ve Vaší koupelně, na balkoně nebo lodžii! Díky vyšší teplotě u stropu prádlo rychleji uschne. Se sušícími tyčemi se manipuluje jednotlivě, takže každou tyč si můžete zvlášť spusit dolů, pověsit prádlo a lehce pomocí kladky vytáhnout ke stropu. Prádlo věsíte ve výšce, která Vám vyhovuje, nemusíte se nikam natahovat nebo ohýbat. S tímto sušákem Vás už z věšení prádla nebudou bolet záda a také máte mnoho variant, v jaké výšce prádlo necháte schnout. Nemusíte používat kolíčky, prádlo stačí lehce přehodit přes tyč, která na prádle nezanechává nevzhledné otisky jako tenké prádelní šňůry.

 

svisl_zed_400

Stropní sušák se skládá z 5, 6 nebo samostatně ovladatelných tyčí. Celková nosnost je 2-3 pračky. Umístění sušáku je variabilní, lze ho upevnit na strop, na protilehlé stěny, dokonce i na čelní stěnu při použití speciálních konzol. V balení naleznete vše potřebné pro montáž sušáku. Délky sušáků (= délky sušících tyčí) jsou 100, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190 a 200 cm. Šířka sušáku (tzn. šíře boční lišty) je 46 cm pro 5 tyčí, 55 cm pro 6 tyčí a 65 cm pro 7 tyčový sušák.

Tyče jsou vyrobeny z ocelových trubek a za tepla jsou potažené plastem. Proto je výrobek vhodný i do exteriéru, např. na balkon. Velmi často se sušák montuje při rekonstrukcích fasád právě na balkony a lodžie. Zde se nejčastěji používají sušáky s největší sušící délkou.

 

bo269n_zed_400


Montáž je snadná. Na stropě, v některých případech i na svislé zdi, se upevní dvě lišty s 5, 6, nebo 7 kladkami, kterými se protáhnou provázky. Tažením za provázky spouštíte nebo vytahujete tyče s prádlem. Závěs se zářezy, který slouží k zaháknutí každého provázku, může být upevněn v libovolném místě pod sušákem. Pokud máte doma strop ze sádrokartonu, klenutý, s nedostatečnou nosností nebo jinak nevhodný pro upevnění sušáku, lze lišty s kladkami umístit na stěny. Délku sušáku volíme podle prostoru, nejlépe 2−10 cm od každé stěny tak, aby nic nepřekáželo sušícím tyčím s prádlem v jejich pohybu. Nabízíme možnost objednat si sušák včetně montáže.