Vstupní dveře a stěny

Vstupní dveře a stěny


Vchodové hliníkové dveře mohou být řešeny jako dovnitř otevíravé či jako vně otevíravé. Varianty dveří mohou být jedno i dvoukřídlové, s nebo bez sloupků. Domovní dveře je možno řešit v kombinaci s nadsvětlíkem a postranními pevnými díly.

Vstupní dveře mohou být prosklené nebo částečně prosklené. Nabídneme Vám mnoho variant a typů skel tak, aby vstupní dveře respektovaly styl Vaší stavby. Pro vchodové dveře je samozřejmě možné využít skla bezpečnostní, skla ornamentní či probarvená.

Výhody hliníkových dveří:

  • zajímavá cena,
  • nenáročná údržba,
  • subtilní konstrukce,
  • zvuková izolace,
  • dlouholetá životnost i při nešetrném zacházení,
  • výborný vzhled konstrukce, široká řada barev a eloxů,
  • konstrukce zabraňující vloupání,
  • tvarová a tepelná stálost materiálu profilu.
Příklady členění a typů otevírání:
                                                              

 
                              
 
Hliníkové stěny se vstupními dveřmi jsou určeny pro novostavby i rekonstrukce bytových a občanských budov. Rámy stěn jsou z hliníkových profilů, pro výplň je použito zasklení bezpečnostním sklem. Dveřní kování je dodáváno včetně stavěče dveřních křídel a dalších doplňků na základě požadavků zákazníka.
Součástí nabídky jsou i různé typy poštovních schránek s hliníkovým nebo ocelovým čelem a vhozy.

Ke vstupním dveřím dodáváme standardní nebo bezpečnostní kliky, koule, madla, v kombinaci klika-klika, klika-koule nebo klika-madlo. Dveřní kování je zhotoveno z kvalitní, korozi odolné slitiny. Zušlechtění povrchu se docílí eloxováním nebo nanášením práškové barvy. Hliníkové vstupní stěny můžeme dodat se samozavíračem s nebo bez brzdy.

Na většinu dveří montovaných do objektu bytových domů dodáváme panikovou kliku (speciální kování, díky kterému lze otevřít z vnitřních postor objektu vstupní dveře bez použití klíče, ikdyž jsou zamčené, pro případ nutnosti co nejrychlejšího opuštění objektu) v kombinaci s koulí nebo madlem. Toto kování splní požadavky normy ČSN EN 179. Pokud je v budově větší počet (cca 200 a více) osob, které nejsou s provozem a prostory budovy příslušně seznámeny, musí být dveře na únikových cestách vybaveny panikovým kováním podle ČSN EN 1125 (tzv. příčné panikové kovánípaniková hrazda).

Vnitřní dveře ve společných prostorech, např. mezi zádveřím a schodištěm bytových domů lze dodat bez zámku.

Příklady tvarů a členění vstupních prosklených stěn: