Dveřní kování

Dveřní kování


Ke vstupním dveřím dodáváme standardní nebo bezpečnostní kliky, koule, madla, v kombinaci klika-klika, klika-koule nebo klika-madlo. Dveřní kování je zhotoveno z kvalitní, korozi odolné slitiny. Zušlechtění povrchu se docílí eloxováním nebo nanášením práškové barvy. Hliníkové vstupní stěny můžeme dodat se samozavíračem s nebo bez brzdy.

Dveřní kování klika-koule, klika-klika, klika-madlo:

                                                                                


Barevník dveřního kování:

                                                           
                                                matný hliník                  bronz                       ocel                           hnědá                      bílá


Na většinu dveří montovaných do objektu bytových domů dodáváme s panikovou kliku (speciální kování, díky kterému lze otevřít z vnitřních postor objektu vstupní dveře bez použití klíče, ikdyž jsou zamčené, pro případ nutnosti co nejrychlejšího opuštění objektu) v kombinaci s koulí nebo madlem. Toto kování splní požadavky normy ČSN EN 179. Pokud je v budově větší počet (cca 200 a více) osob, které nejsou s provozem a prostory budovy příslušně seznámeny, musí být dveře na únikových cestách vybaveny panikovým kováním podle ČSN EN 1125 (tzv. příčné panikové kovánípaniková hrazda).

Vnitřní dveře ve společných prostorech, např. mezi zádveřím a schodištěm bytových domů lze dodat bez zámku.