Energy

Zdvižně posuvné dveře Energy

z profilu Schüco LivingSlide

 

Prosklené stěny z profilů Schüco LivingSlide přirozeně propojí obývací pokoj s Vaší zahradou a zajistí Vám prosluněné bydlení. 

Profil Schüco LivingSlide zajišťuje maximalní izolaci, vyhovující i požadavkům pro nízkoenergetické domy. Použitím profilů Schüco LivingSlide pro vaše prosklené stěny se výrazně sníží energetická bilance stavby i emise CO2.

Díky své vyztužené konstrukci a zdvižně posuvnému systému otevírání umožňuje profil LivingSlide osazení nadstandardně velkých prosklených ploch při zaručení jejich statické únosnosti a bezproblémového otevírání. 

 

Rám

Profil Schüco LivingSlide je založen na 6-komorové konstrukci. Při stavební hloubce křídla 82 mm dosahuje systém hodnoty Uf 1,3 W/(m2K). V bílém designu je možné vyrobit elementy až o šířce 650 cm a výšce 260 cm, při maximální hmotnosti křídla 400 kg. Stabilita těchto velkoformátových konstrukcí je dosažena pomocí ocelových výztuh v plastovém rámu, ty mají půdorys dutého obdélníku. Pohyblivé a pevné díly lze kombinovat tak, aby umožňovaly snadnou obsluhu až čtyř křídel a byly navrženy jako jedno nebo dvoukolejné posuvné systémy. Pojezdová kolečka pomáhají bezpečnému centrování a upevnění, což usnadňuje ovládání dveří. V závislosti na typu elementu lze dosáhnout odolnosti proti vloupání až ve třídě RC2. Se základní stavební hloubkou rámu 194 mm je systém vhodný pro novostavby i rekonstrukce v jakékoliv klimatické zóně.  

      


Těsnění 

Profily Schüco LivingSlide splňují vysoké nároky na těsnost, trvalou funkčnost a ochranu proti povětrnostním vlivům. Významně k tomu přispívá i nejnovější technologie těsnění z EPDM kaučuku. EPDM je svařovatelný těsnící materiál extra třídy, který díky svým vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění v mnoha nejrůznějších oblastech, jako například v medicíně či leteckém a automobilovém průmyslu.
Použitím elastického, svařitelného materiálu se zvýší těsnící účinek ve složité rohové oblasti prvku. EPDM těsnění se vyznačuje vynikající tvarovou pamětí. Garantuje tak skvělou těsnost dveří po celou dobu jejich životnosti, bez nutnosti pozdější časově, technologicky a finančně náročné výměny těsnění.

 

Rozmanitost tvarů, široká paleta barev 

Profily Schüco LivingSlide v sobě spojují funkčnost a nadčasový design. Harmonická souhra s nejrůznějšími tvary a barevnými variacemi propůjčuje každému domu nezaměnitelný ráz.

Profily jsou dodávány v řadě barevných variant provedení včetně zdařilých imitací dřeva.
Dveře a stěny Schüco LivingSlide nekladou vašim designovým požadavkům žádné meze, exklusivní technologie povrchové úpravy Schüco AutomotivFinish dodá Vašim dveřím brilantní metalický nádech, s jakým se můžete setkat pouze v automobilovém průmyslu.

 

Jedním z přesvědčivých důvodů, proč se rozhodnout pro plastové prosklené stěny Schüco LivingSlide, je i německá kvalita systémů Schüco. Použitý plast splňuje nejvyšší jakostní požadavky, je ekologický, stabilizovaný na bázi vápníku-zinku, odolný vůči působení světla a povětrnostním vlivům, odolný rázu a trvale stálý i za vyšších teplot. Náklady na údržbu a s tím spojené následné výdaje za opravy se u oken z profilů Schüco LivingSlide redukují na minimum.

Ale především, zdvižně posuvný systém LivingSlide udělá z otevírání stěny jednoduchou záležitost, bez nutnosti vynaložení větší síly.

Prosklené stěny z profilů Schüco Living tak znamenají maximální komfort bydlení s dokonalým pocitem pohodlí.

 

 

Související odkazy: