Kalkulace on-line Eshop oken

Vnější parapety

Vnější hliníkové parapety vyrobené z tažených nebo ohýbaných hliníkových profilů ze slitiny Al, Mg, Si zaručují vysokou odolnost a stabilitu. Parapety jsou dodávány v povrchových úpravách vypalovaná prášková barva a elox. Bezúdržbový povrch parapetů zaručuje jejich mnohaletou životnost bez nutnosti nátěrů nebo jiných oprav.

dodávané šířky tažených parapetů 50 - 360 mm a ohýbaných parapetů 90 - 300 mm

 

bílá elox stř. bronz elox stříbrná světle hnědá tmavě hnědá

barevník hliníkových parapetů

 

hliníkové krytky

 

Tažené hliníkové parapety

Venkovní tažené hliníkové parapety snesou díky své silnější tloušťce veškeré nároky kladené na tento výrobek. Tyto vysoce kvalitní a elegantní venkovní parapety jsou vyráběny z protlačovaného hliníku (tzv. tažený profil). Takto upravený venkovní parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky a je staticky odolnější. Pro dokonalé „zapadnutí“ do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch venkovního parapetu je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií.

 

Ohýbané hliníkové parapety

Ohýbané hliníkové parapety jsou ekonomickou variantou oproti taženým hliníkovým parapetům. Mají srovnatelnou estetickou hodnotu a trvanlivost za výrazně nižší cenu. Stávají se tak dostupnými pro všechny, kteří hledají kvalitní a přitom cenově přijatelné hliníkové parapety pro svá okna. Nejčastěji jsou využívány v bytových domech.