Kalkulace on-line Eshop oken

Žaluzie venkovní

Horizontální hliníkové venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Vyznačují se dlouhodobou životností a spolehlivostí. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Zachycují poryvy nárazového větru, omezují hluk z exteriéru a pomohou ovlivnit tepelné klima interiéru. Používají se nejenom k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů, ale i administrativních či komerčních budov.

Venkovní žaluzie s lamelami ve tvaru písmene C jsou nejrozšířenějším typem. Lamely jsou vedeny po stranách ve vodících lištách. Horní profil společně s balem lamel je možné překrýt krycím plechem, ten lze vyrobit také v zaomítacím provedení.

Venkovní žaluzie s lamelou ve tvaru písmene Z umožňují lepší domykatelnost než lamely ve tvaru C. Na spodní straně lamel je těsnění snižující hlučnost při dovírání lamel a poryvu větru. Lamely jsou vedeny v hliníkových vodících lištách. Horní profil společně s balem lamel je také možné překrýt krycím plechem, ten lze vyrobit i v zaomítacím provedení.

Oba typy žalužií je možné ovládat manuálně pomocí kliky, motorem s vypínačem nebo motorem na dálkové ovládání.

 

Lamela ve tvaru písmene C a lamela ve tvaru písmene Z

 

VLASTNOSTI
Maximální šířka 4 000 mm
Maximální výška 4 000 mm
Maximální plocha 12 m2

Standardně dodáváme venkovní žaluzie s lamelou ve tvaru C se stříbrným, pozinkovaným horním profilem o velikosti 56x58 mm a dolním hliníkovým eloxovaným profilem s manuálním ovládáním klikou (s průchodkou 45°). Vodící lišta je buď hliníková (20x20 mm), bílá nebo eloxovaná. Hliníkové lamely o šířce 80 mm nabízíme standardně v 11 barvených variantách. Za příplatek je možný nástřik v barvě RAL vodící lišty, horního a dolního profilu, jiný typ ovládání (klika s průchodkou 90°, motory včetně tepelné pojistky zabudované do horního profilu s horním a dolním dorazem ovládané vypínačem nebo dálkovým vysílačem) a dle potřeby krycí plech.

Venkovní žaluzie s lamelou ve tvaru Z standardně dodáváme s ocelovým pozinkovaným horním profilem o velikosti 56x58 mm ve stříbrné barvě a dolním hliníkovým eloxovaným profilem s manuálním ovládáním klikou (s průchodkou 45°). Vodící lišta je buď hliníková (20x20 mm) nebo eloxovaná. Lamely o šířce 90 mm nabízíme standardně v 11 barvených variantách. Za příplatek je možný nástřik v barvě RAL vodící lišty, horního a dolního profilu, jiný typ ovládání (klika s průchodkou 90°, motory včetně tepelné pojistky zabudované do horního profilu s horním a dolním dorazem ovládané vypínačem nebo dálkovým vysílačem) a dle potřeby hliníkový krycí plech v barvě dle barvy lamel nebo nástřik RAL.

bílá světle béžová béžová šedá
stříbrná tmavá stříbrná žlutá červená

 
zelená světle modrá hnědá  

11 barvených odstínů