Japonské rolety

Rolety japonské


Japonské rolety jsou vysoce esteticky dekorativním prvkem a tvoří tak originální alternativu klasickým roletám a žaluziím. Při použití moderní látky se stávají vhodným doplňkem, který se začlení do jakéhokoli interiéru a dotváří tak jeho celkový design.

puzzle_400

Jsou určeny zejména pro komplexní zastínění celého proskleného otvoru bez ohledu na počet oken nebo křídel. Instaluje se zpravidla tak, aby paket shrnutých panelů nebránil ve výhledu. Může být ale použit i jako variabilní dělící příčka v interiéru (např. nemocnice, školy atd.). Potřebujete-li například místnost zatemňovat, skvěle poslouží látky s plně zatemňujícím účinkem. Nehořlavé látky jsou populární v kancelářích a materiály s obsahem skelného vlákna jistě uvítají alergici.

a_400

Výrobek se skládá ze dvou základních prvků – pojezdového profilu a textilních panelů. Pojezdový profil je hliníkový, extrudovaný, lakovaný v bílé nebo stříbrné barvě. Vyrábí se ve 4 variantách – pro 2 až 5 panelů. V pojezdovém profilu se pohybují plastoví jezdci, na kterých jsou prostřednictvím hliníkové lišty zavěšeny jednotlivé textilní panely. Textilní panely jsou samostatné díly látky. V horní části jsou jednotlivé panely pevně uchyceny v lakovaných hliníkových lištách, které jsou zavěšeny na plastových jezdcích umožňujících jejich posuv. V dolní části jsou pak jednotlivé panely opatřeny lakovanými hliníkovými lištami, tzv. těžítky.

venezia_print_400

 

Výrobek je možno instalovat na stěnu nebo na strop. Pro oba způsoby montáže slouží hliníkové držáky - klipy, do kterých se pojezdový profil pouze zaklapne. V případě montáže na stěnu se držáky připevní na úhelníky.

marrakech_400

                                                  4_4005_1206_120

Způsobů ovládání je několik - panely lze shrnovat nekonečnou šňůrou se závažím, ocelovou tyčkou, motorem nebo ručním posuvem.

japonsk_rolety-vzornk_400                                                                                                             vzory vybraných látek textilních panelů